Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители: 635

ФК ЦСКА 1948 - Ботев (Враца) 5:2 в мач от efbet Лига

ФК ЦСКА 1948 громи Ботев (Враца), Чочев блести с четири гола

"Червените" минаха лесно през Ботев (Враца) дори и с човек по-малко

90′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! ДУЗПА! ЧОЧЕВ! 5:2! Финалът на стадион „Витоша“ беше поставен от Ивайло Чочев в 90-ата. Халфът реализира своя четвърти гол в мача, като този път беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Атанасов срещу Бастунов.

89′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)!! 4:2! ПЕРЕА! Две минути по-късно, страничният съдия Костадин Тановчев имаше ново неприятно включване в мача. Асистентът пак сбърка при спорна ситуация за засада, като първо отмени втори гол на Браян Переа, а след това смирено трябваше да разбере от ВАР-буса, че е сгрешил и така резултатът трябва да стане 4:2.

88′
Снимка 583324

Източник: startphoto.bg

87′

ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! 1:4! ДУЗПА! БРАЯН ПЕРЕА! Дори и при 4:0 в полза на неговия тим, Любослав Пенев беше изключително гневен на съдията Иво Андреев в 87-ата минута. Тогава младият рефер отсъди дузпа в полза на Ботев, след като Реян Даскалов стопира с лявата си ръка пробив на Мартин Атанасов в наказателното поле. С удара от бялата точка се нагърби Браян Переа, който матира Наумов с насочване в средата.

82′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! 4:0!! ЧОЧЕВ! И за да бъде възможно най-бляскава, вечерта на Ивайло Чочев завърши с хеттрик във вратата на Ботев (Враца). В 82-ата минута №18 на ФК ЦСКА 1948 се бе позиционирал добре зад гърба на резервата Меси при корнер и с глава остави без адекватна реакция врачанския страж за 4:0.

79′

Бранителят Луис Соарес ще бъде заменен от друг футболист с култово име - Меси!

79′

Последна рокада за селекцията на Росен Кирилов.

Снимка 583316

74′
Снимка 583323

73′

Мартин Атанасов получва официално предупреждение.

70′

ФК ЦСКА 1948 продължаваше да се забавлява по терена, а само липсата на точност при завършващия удар на резервата Марио Топузов, спаси сломените гости от Враца от 0:4. Подобна беше ситуацията и при друг младок - Ангел Бастунов, който също шутира над горната греда.

69′

Александър Колев е време да напусне терена, а вместо него ще видим Бастунов.

69′

Георги Русев приключва участието си в мача, като ще бъде заменен от Денислав Александров.

65′

Луис Фелипе от Ботев (Враца) е поредният футболист в мача с жълт картон.

64′
Снимка 583320

63′

Енрике Рафаел приключва участието си в този мач, а вместо него ще видим Марио Топузов.

58′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! ЧОЧЕВ! 3:0! Дори и след почивката, неинформираният наблюдател на този двубой, нямаше да разбере кой от двата тима е с човек по-малко. Ботев (Враца) се провали за пореден път в 58-ата минута, когато падна и голът за класиката в Бистрица. Врачани не съумяха да организират атака от собствената си половина, като това позволи на Русев веднага да комбинира с Чочев. Звездата на ФК ЦСКА 1948 отправи плътен шут, който с помощта на горната греда влезе за 3:0.

51′
Снимка 583321

50′

Време е на терена да видим и Мирослав Маринов. Той влиза като рокада на Стефан Гаврилов.

48′

Петър Кепов от Ботев (Враца) получава картон малко след появата си на терена.

47′

На полувремето в игра за ФК ЦСКА 1948 се появява бразилецът Хелитон. Напуска Лазар Марин.

47′

Имащият жълт картон Браян Мендоса бива заменен от Росен Кирилов, а вместо него мачът ще доиграе Петър Кепов.

47′

Младият Мартин Атанасов също е опция за промяна в Ботев (Вр). Той заменя Чавдар Ивайлов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 583319

45+3′

ПОЧИВКА!

45′

Браян Мендоса получава официално предупреждение.

44′

ГООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!!! 2:0! ГЕОРГИ РУСЕВ! Крилото на ФК ЦСКА 1948 може и да сбърка в 41-ата, но прошка от негова страна нямаше 180 секунди по-късно. При абсолютно идентична ситуация на предходната, преминалият през школата на Левски бързак пак остана очи в очи с Краси Костов. Този път завършващият му удар беше прецизен, а това означаваше и 2:0 за домакините.

41′

РУСЕВ! Самочувствието на Ботев (Вр) от численото им превъзходство, можеше да изиграе лоша услуга на "зелените" в 41-ата. Оголени в отбрана, възпитаниците на Росен Кирилов оставиха достатъчно пространство за пробив на Георги Русев, който можеше да се сърди единствено на себе си за това, че не завърши по удачен начин ситуацията срещу Краси Костов.

32′

КАРЛОС ОХЕНЕ Е ИЗГОНЕН! Ситуацията за домакините от ФК ЦСКА 1948 стана доста деликатна, след като в рамките на няма и пет минути, опорният им халф Карлос Охене си изкара два жълти картона. Този, подпечатал изгонването му, беше вдигнат след намеса на ВАР, където се прецени, че кракът на африканеца е прекалено високо вдигнат при спора му с Чавдар Ивайлов.

29′

Веднага след него примерът му е последван и от Карлос Охене.

Снимка 583318

28′

Голмайсторът Ивайло Чочев получава официално предупреждение.

22′

Резултатът бързо можеше да бъде удвоен в 22-ата, когато Георги Русев отправи удар от средна дистанция, преминал на опасна дистанция от десния ъгъл на Красимир Костов.

17′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! 1:0! ЧОЧЕВ! Логичното се случи в 17-ата минута, когато соченият за фаворит в сблъсъка тим откри резултата. Домакините изпълниха заучено положение при фаул, след което Енрике Рафаел подаде за намиращия се на първа греда Алекс Колев. Таранът отправи успореден на голлинията пас за Ивайло Чочев, който от няколко метра се разписа за 1:0. Националът на България нямаше никаква възможност за първоначална радост, тъй като страничният рефер Костадин Тановчев отсъди засада. Последва дълга дискусия между всички съдии дали голът да бъде зачетен, или не. Чуденето продължи повече от 3 минути, след което ФК ЦСКА 1948 официално получи лидерството в този двубой.

9′

ГЕНОВ! Както винаги, Браян Переа беше футболистът в редиците на гостите, който се бе нагърби с нестандартното в "зелената" атака. Точно такава се оказа ситуацията в 9-ата минута, когато колумбиецът пусна хитър пас за Дани Генов, но диагоналният изстрел на №9 не намери далечния ъгъл на Наумов.

Снимка 583317

4′

Началото на срещата очаквано принадлежеше на домакините от ФК ЦСКА 1948, които имаха сериозен стимул за успех на свой терен. Най-активен в червените редици очаквано беше играчът им във форма Георги Русев, който поне в стартовия период трудно съумяваше да пробие добре организираната врачанска отбрана.

1′