Отборите на ФК ЦСКА 1948 и Арда сътвориха ново футболно зрелище в efbet Лига. След като преди няколко седмици двата тима си вкараха общо 9 гола в Кърджали, този следобед имаше дъжд от попадения и в Бистрица. И победата отново беше за "червените" на Ники Киров, които бяха още по-убедителни след онова 6:3 на чужда територия. Днес домакините повярваха в баражното седмо място, унищожавайки "сините" с 5:1 .

Берое - Локомотив (Пд) 1:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 20:00 часа

В герой за ФК ЦСКА 1948 се превърна Александър Колев, блеснал с хеттрик за 25 минути. Два гола добави Ивайло Чочев. По този начин, кръг преди края, столичани временно оглавиха класирането в група "А" на Втората осмица с 40 точки. Така напрежението отива към Берое (38 т.) и Локомотив (37 т.), които от 20:00 часа играят един срещу друг в Стара Загора.

Снимка 573935

Източник: startphoto.bg

Личеше си, че онова 6:3, регистрирано преди десетина дни, изобщо не е случайно, защото резултатът в Бистрица беше открит още с началните секунди на двубоя. Докато погледите на всички бяха приковани от блокиралата пръскачка, която леко освежаваше футболистите в дясната част от половината на домакините, Светослав Ковачев реализира фантастично попадение. Бившият играч на Лудогорец отправи шут от средна дистанция, който видимо сюрпризира Наумов и с помощта на лявата му странична греда се оказа в мрежата.

Традицията между двата отбора беше спазена и след 120 секунди паритетът беше възстановен. ФК ЦСКА 1948 бързо се върна в играта, след като Галин Иванов пусна извеждащ пас за Александър Колев, който сам срещу Луков не сбърка за 1:1. Мил момент настъпи веднага след попадението, когато стрелецът получи целувка от малкото си момченце, гледащо го трибуните на стадион "Витоша".

Снимка 573937

Централният бранител на Арда - Милен Стоев, действа решително в 11-ата минута, когато се хвърли на решителен шпагат, спрял Ивайло Чочев от това да получи почти сигурна голова асистенция от Марио Топузов.

Пълният обрат в Бистрица бе факт само за четвърт час. И отново в епицентъра на събитията се оказа звездата на "червените" - Ивайло Чочев. Българският национал получи отлично центриране от Георги Русев и с елегантно насочване от десетина метра "препарира" Луков за 2:1.

Снимка 573938

Отбраната на Арда явно не си взе поука за опасните пробиви на Марио Топузов и нов такъв на благоевградчанина завърши с трети гол за домакините. №7 направи за смях Александър Георгиев в 21-ата минута, след което осигури чудесен пас за Алекс Колев, който не чакаше втора покана и се разписа отблизо.

Ужасът за Арда продължи след още пет минути, когато четвърто попадение посети мрежата на сломения Луков. Този път то дойде след корнер, при който Алекс Колев избяга от персоналния си пазач Стоев и с глава оформи своя хеттрик - 4:1.

Срамът за Арда продължаваше да става все по-голям. В 35-ата минута кърджалийци вече изоставаха с 1:5. ФК ЦСКА 1948 с лекота се възползваше от всяка една неточност в лагера на "сините". Поредната дойде заради лошо позициониране на Милен Желев. Далеч от него беше останал Ивайло Чочев, който с глава реализира втория си гол в мача.

Снимка 573939

Бесният Стамен Белчев не издържа, заменяйки още преди края на първата част двама от своите титуляри. Александър Георгиев и Иван Тилев седнаха ядосани на резервната скамейка, докато на тяхно място се появиха Давид Кики и Петко Ганев.

Втората част донесе тотален спад на интересните събития в мача.

Снимка 573941

Няколко години, след като бе прехвърлен по впечатляващ начин от Тодор Неделев, Мартин Луков можеше да падне в жертва на подобно попадение и срещу ФК ЦСКА 1948. Галин Иванов видя, че стражът е далеч от своята голлиния, но изстрелът му по въздух не намери желаната финална дестинация.

Алекс Колев беше близо до реализирането на четвърти гол на сметката си в 59-ата, когато си спечели предимство спрямо Стоев, но ударът му срещна външната част на мрежата.

Снимка 573942

В самия край само решителната намеса на Мартин Костадинов избави Арда от инкасирането на шесто попадение. А Ивайло Чочев вече се бе нагласил за хеттрик!

В последния мач за сезона, Арда ще играе за честта си срещу Берое, докато Локомотив (Пд) и ФК ЦСКА 1948 може би ще имат ключов сблъсък за баражното седмо място.