За пореден път в мача Кирилов бе оставен абсолютно непокрит.

Той стреля добре по диагонала, но вратарят на Етър е на мястото си и избива.

Трудно положение за него, но все пак се справи на ниво.

Без положения пред Георгиев през второто полувреме, до момента.

През първото полувреме се отчете с няколко ключови намеси.

Засада на Светослав Ковачев.

55′

Атаките за "белите" продължават, въпреки предимството им в резултата.

Славия изглежда значително по-солидно на терена.

Акциите на домакините са кратки и рядко водят до напрежение пред вратаря на съперника.

50′

Все така активен остава Йомов, въпреки че направи повече от достатъчно за тима си в рамките на първите 45 минути.

Отново той е в основата на всичко по-интересно за Славия в полето на опонента.

46′

Велковски се оказа сам срещу вратаря, след не особено добра намеса на бранителите на домакините.

Опита да намери свой съотборник, вместо да стреля.

Йомов беше пред него, но подаването не беше точно.

Пропиляна възможност за гостите.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи интересен развой на събитията на терена. Изглеждаше така, сякаш домакините са тези, които владеят инициативата.

Великотърновци получиха правото да изпълнят половин дузина ъглови удари, но така и не успяваха да извлекат максимума от тях.

Нещо повече - статичните положения се оказаха силната страна от изявите на вратаря на "белите" Георгиев, който нямаше грешна намеса в тези ситуации.

Иначе "белите" излязоха напред в резултата още в 5-ата минута, като контраатака на тима завърши с брилянтен пас на Дарко Тасевски и точен завършващ изстрел на Георги Йомов.

Йомов имаше възможност да се разпише още веднъж през първата част, но изстрелът му с десния крак срещна рамката на вратата зад стража на домакините.

Преднината на столичани бе удвоена двадесет минути след откриването на резултата. Тогава нов пас на Тасевски доведе до продължително разбъркване в пеналта, преди Мицански да се окаже най-съобразителен и да вкара за втори път в срещата кълбото в мрежата на Етър.

Последва добра акция за великотърновци и центриране към Даниел Младенов. Той стреля точно с глава, но Георгиев се намеси добре и спаси. След това и бранителите пред него реагираха подобаващо и избиха топката в корнер.

До почивката нова промяна в резултата не беше регистрирана.

45′

Почивка.

44′

Ковачев заменя Руменов.

Принудителна смяна в редиците на домакините.

Поредна неприятна новина за Росен Кирилов.

44′

Жълт картон за Гамаков.

43′

Подаване към Йомов.

Той стреля!

Топката се отбива в гредата!

Малшанс за "белите".

42′

Страхотно подаване на Тасевски към Кирилов.

Той центрира в наказателното поле.

Иванов излиза и лови.

39′

Руменов опитва изстрел от далечна дистанция.

Кракът му беше засрещнат и той остава да лежи на земята.

Ще получи медицинска помощ футболистът на Етър.

38′

Милчо Ангелов получава кълбото в половината на съперника.

Опитва изстрел, но топката е вещо уловена в ръцете на Георгиев.

Вратарят на "белите" на този етап няма затруднения с ударите на опонента.

30′

Хаотично разиграване на топката и все така без нова сериозна опасност пред вратата на съперника.

В това се изразява, на този етап, представянето на домакините.

Те получават множество статични положения, от които обаче не успяват да извлекат нищо.

27′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Попадение на Мицански.

Наглед безобидно центриране в наказателното поле на Етър, Велковски подава към Йомов, получи се рикошет, след който Мицански догони топката и я прати във вратата.

Предимството на столичани бе удвоено.

26′

Крум Стоянов стреля силно от въздуха.

Амбициозен опит, но от над 30 метра.

Топката не намира очертанията на вратата.

22′

Продължителна атака за домакините.

Дюлгеров се оказва в добра ситуация, но главният съдия спира играта.

Маркирана е игра с ръка на футболиста на Етър.

Феновете негодуват.

18′

Центриране в наказателното поле на Славия.

Крум Стоянов подава към Даниел Младенов.

Той стреля точно с глава.

Георгиев спасява!

Бранителите пред него избиват топката напред.

15′

Невероятен пас на Тасевски!

Кирилов получава, напредва в наказателното поле, но завършващият му изстрел е разочароващ.

Можеше да потърси взаимодействие с двама от съотборниците си.

Кирилов избра опцията сам да завърши атаката.

10′

Продължително разбъркване в полето на Георгиев.

Той излиза и хваща топката в ръцете си.

Все още без точен изстрел в очертанията на вратата на гостуващия тим.

9′

Всичко с Йомов е наред.

Играта продължава.

8′

Голмайсторът Йомов получава неприятен удар в лицето.

Топката се отби от футболиста на софиянци и той пада на земята.

5′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Йомов!

Отлична контраатака на столичани. Тя на практика започна от Георгиев.

Тасевски с отличен пас към Йомов, който открива резултата.

4′

Първа акция и за домакините.

Центриране в полето на "белите".

Рикошет и топката излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението.

2′

Продължителна атака по десния фланг за "белите".

Тасевски и Карабельов разиграха, топката е пратена към Кирилов.

Последният стреля от движение.

Вратарят на домакините лови.

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Минута мълчание в памет на Стефан Данаилов.

ЦСКА за Стефан Данаилов: Поклон пред паметта му! Завинаги един от нас!