Етър срази с 2:1 като гост в Бургас местния Черноморец в предпоследната си контрола от подготовката, като водеше с 2:0 до самия край, когато от дузпа бургазлии вкараха почетен гол.

Срещата се игра на електрическо осветление на стадион „Лазур" и предложи бърз и интересен футбол, като повечето положения бяха пред вратата на домакините. „Болярите" откриха резултата в 18-ата минута, когато Мартин Станкев проби отдясно, финтира защитник и бе съборен в пеналта. Реферът отсъди стопроцентовата дузпа и от бялата точка Луис Едуардо бе безпощаден - 0:1.

Друг бразилец - пристигналият на проби Нери, вкара втория гол в 66-ата минута. Бето стреля силно отдалеч, вратарят изби топката. Тя попада у Четин Садула, който намери новия бразилски десен бек Нери и неговият диагонален удар доведе до 0:2.

В добавеното време на двубоя за фаул на Гаджалов реферът даде дузпа за домакините, която Преслав Йорданов превърна в гол в крайното 1:2.