Отборът на Етър победи Локомотив (Пд) в двубой от 23-ия кръг на Първа лига. Домакините се наложиха с 2:0, след попадения на Батрович и Младенов.

Двубоят бе от изключително значение за великотърновци, които водят здрава битка за попадане в шестицата.

Съперникът им пък вече изгуби шансове за шампионския плейоф, като поражението на "Ивайло" може да значи и уволнение за намиращия се в деликатна ситуация треньор Бруно Акрапович.

Снимка 408628

В досегашните 50 мача между двете единайсеторки "виолетовите" имат 25 успеха, докато пловдивчани могат да се похвалят само с 14, а 11 срещи са завършили наравно.

Домакините не можеха да разчитат днес на контузения Почански и на наказания Венци Василев. Локо пък единствено не можеше да използва Абдулахи.

Главен съдия на срещата бе Георги Иванов, с помощници Мирослав Максимов и Велислав Миленов.

Снимка 408631

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Етър - Локомотив (Пд) 2:0, голове на Батрович и Младенов!

Великотърновският тим изглежда като фаворит преди мача, от гледна точка на статистиката

Първото полувреме не предложи голям брой интересни ситуации пред двете врати. Темпото се диктуваше от домакините, които владееха инициативата и задаваха ритъма на събитията.

Снимка 408632

В самото начало на двубоя Батрович можеше да даде преднина на отбора си, но продължително разиграване в полето на съперника завърши с неточен изстрел на състезателя на Етър.

Акциите на домакините не спираха, но те така и не стигаха до чисти голови положения.

Снимка 408633

Иван Стоянов бе основният двигател на случващото се в половината на Локомотив (Пловдив), като преразпределяше подаванията в предни позиции и организираше атаките на своя тим.

Момчил Цветанов пък бе острието в тима на "смърфовете". Няколкото му пробива обаче бяха спирани със засади, като повторенията показаха, че решенията на страничния съдия са били коректни.

В 26-ата минута на мача резултатът беше открит. Велко Батрович получи пас, оставил го централно срещу вратата на съперника и без да се замисля футболистът на великотърновския тим прати топката в мрежата на Луков.

Малко след това негов изстрел срещна и рамката на вратата зад стража на пловдивчани.

В минутите до почивката и двете единайсеторки намалиха оборотите и изчакаха паузата, която при влошените атмосферни условия в града, бе добре дошла за тях.

Натискът на домакините продължи и през второто полувреме. Ефектът от това не закъсня, като предимството на Етър бе удвоено.

Това се случи в 71-ата минута на двубоя, когато първият голмайстор Батрович центрира към Младенов, който с глава покачи на 2:0 в полза на "виолетовите".

До последния съдийски сигнал нова промяна в резултата не беше регистрирана, като съвсем заслужено домакините продължават с уверения си ход в Първа лига и не спират да впечатляват с израстването в играта си, което непрестанно демонстрират.