Етър на Александър Томаш вече не се намира на последна позиция в efbet Лига. "Болярите" поднесоха изненадата на кръга, след като изиграха много силен двубой, побеждавайки като гост силния тим на Берое с 2:1. В герой за великотърновци се превърна младият им нападател Преслав Боруков, разписал се по веднъж в двете полувремена. 11 минути преди края, Алиун Фал опита да върне "зелено-белите" в мача, но за второ, вече изравнително попадение, но остана време, както и достатъчно възможности. По-рано с греда се отчете и Гаюс Макута.

Черно море и Левски не се победиха - 0:0

Черно море и Левски поделиха точките, дискусионно решение остави "моряците" с човек по-малко

Двата тима не успяха да си отбележат гол

Заслуженият успех за Етър помогна на клуба да се изкачи до 11-та позиция в класирането. Те изпревариха Ботев (Вр), Славия и Монтана. Пред тях дори се открива шанс за попадане и в т.нар "средна четворка". Берое остава на пето място в efbet Лига като в последните си пет мача заралии имат цели три загуби, равенство и победа.

Леките проблеми за треньорския щаб на заралии дойдоха още на загрявката, когато Стийв Фуртадо почувства болки и отпадна от титулярния състав на "зелено-белите". Така вместо него стартира Крум Стоянов.

Срещата под Аязмото започна с отлична голова възможност за домакините. Отбраната на Етър забрави да се изтегли в точния момент и Мартин Камбуров се озова на добра позиция. Падайки на земята, той прокара топката покрай Христо Иванов, но не намери и мрежата на "болярите".

ЦСКА и Арда направиха 1:1 в efbet Лига

Поредна спорна дузпа и Арда взе точка от ЦСКА в продължението на мача

Драматична битка на "Армията"

Отговорът на гостите дойде след 180 секунди, когато двойката нападатели на Етър - Мезу и Боруков, притесниха сериозно беройци. "Зелено-белите" не се подредиха добре при корнер и Боруков свали с глава за Меси Мезу. Габонецът обаче не предложи адекватен изстрел с глава.

Чуждестранните звезди на старозагорци Ибрахима Конте и Алиун Фал комбинираха умело помежду си в 11-ата минута. Тогава сенегалецът получи пас на дузпата, който превърна в изстрел по земя. Христо Иванов внимаваше и сътвори отлично спасяване.

Динамиката в действията на двата тима продължи да бъде ярко изразена, като четвърт час след първия съдийски сигнал на Станимир Тренчев, Ловре Кнежевич проби между двама бранители на Берое и моментално стреля с плътен шут по земя. Генадий Ганев пък просто фиксира поредното спасяване в тази интересна среща.

Етър можеше да съжалява, че не води в резултата с настъпването на 26-ата минута. Симеон Мечев и Гаетан Миси Мезу демонстрираха отлично разбирателство и синът на фолкдивата Малина го захрани с фантастичен извеждащ пас. Габонецът остана сам срещу Ганев, но стреля в непосредствена близост до дясната греда.

Лудогорец победи Монатана с 1:0 в еfbet

Спорна дузпа спаси Лудогорец от неочаквана грешка срещу Монтана

Клаудиу Кешеру отбеляза единственото попадение в Разград

"Виолетовите" се поздравиха с лидерството в двубоя, когато часовникът отброяваше половин от началото на съперничеството. Мариян Иванов скочи над всички при корнер, сваляйки с глава за Боруков. Нападателят се завъртя и преодоля Ганев за 1:0.

И докато "виолетовите" се справяха умело с набезите на Берое, гостите използваха всеки един свободен шанс, за да притесняват съперника. Мощен шут на Божидар Кацаров обаче бе спасен от вратаря на домакините.

Последното събитие преди паузата принадлежеше за Иван Минчев. Нисичкият техничар пробва да завърти кълбото от фаул, но въпреки добрата му успеваемост от статични положения, този път не прехвърли дори стената.

Това, че Берое ще атакува приоритетно след паузата се видя почти веднага. Алиун Фал притесни на два пъти отбраната на Етър в 48-ата минута. Първо негов шут в близкия ъгъл беше отразен от Иванов, а след това гореспоменатите се сблъскаха тежко в опит да се доберат до топката.

Локомотив (Пловдив) победи Царско село с 2:0

Минчев наказа на два пъти бившия си отбор Царско село и прати Локомотив (Пловдив) втори

Димитър Илиев с уникален пропуск

Гаюс Макута напомни за себе си с мощна тупалка в 53-ата. Тогава Камбуров свали с глава за африканеца, който насочи силно от границата на наказателното поле. Иванов "замръзна", но и изпълнението на звездата с №10 профуча над горната греда.

Поредният пробив на Крум Стоянов по фланга завърши с центриране около дузпата. Тогава защитата на Етър бе забравила за Александър Цветков. Опорният халф не чакаше втора покана и отправи акробатичен шут от границата на наказателното поле, който не притежаваше необходимата точност.

Наставникът на гостите - Александър Томаш невярващо се хвана за главата в 62-ата минута. Тогава Симеон Мечев хитро изпълни пряк свободен удар, който вместо да бъде центриране, полетя към далечния ъгъл на Ганев. Украинецът направи нужното спасяване, но не беше готов за наличието на Мезу, който веднага подаде по въздух за Крачунов. Опитният бранител на Етър обаче направи по трудното и малко пред голлинията, прати топката над горната греда.

Ботев (Пд) победи като гост Ботев (Враца) с 2:1 в efbet Лига

Ботев (Пд) оцеля във Враца след мач, изпълнен с безброй драматични събития

Домакините все още нямат победа при новия си треньор

Съдбата веднъж покри беройци, но логиката възтържествува в 65-ата минута. Ново центриране отново бе използвано на макс от великотърновци. Пламен Крачунов се реабилитира за пропуска си по-рано, продължавайки от втора греда към дузпата за Боруков. Този път младият нападател подложи своята глава и не остави шанс на Ганев за 2:0 с деветото си попадение от началото на кампанията.

Веднага след това Берое отговори с греда на Гаюс Макута, който демонстрира индивидуална класа, но не и върховна точност при завършващия си удар.

Устремът на Берое даде ефект и попадението, което върна заралии в мача падна 11 минути преди края. Александър Василев комбинира с Алиун Фал, който с едно завъртане елиминира Мариян Иванов, а след това насочи с върха на своята обувка в мрежата на Иванов.

Последните мигове бяха белязани от тотален натиск на Берое. Селекцията на Херо можеше да се добере до точка в 89-ата минута. Тогава Крум Стоянов беше забравен на далечна греда, но ударът му с глава бе спасен с летящ плонж от Иванов.

В следващия кръг трудните мачове за Берое продължават с визита на Арда. Етър ще търси три точки срещу директен опонент за спасението - Ботев (Враца).