Етър победи ФК ЦСКА 1948 с 3:1 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. "Болярите" трябваше да правят обрат на "Ивайло", след като Денислав Александров откри резултата в 4-ата минута. Гаетан Миси Мезу (17,57) се разписа на два пъти, а крайният резултат оформи Преслав Боруков в 62-ата минута.

С успеха великотърновци се отлепиха от дъното на временното класиране и с 16 точки са 13-и. ФК ЦСКА 1948 остава шести с 28 точки.

Етър - ФК ЦСКА 1948 3:1, гол на Боруков

Срещата е днес от 12:00 часа

Срещата започна с отлична възможност за домакините още в 17-ата секунда. Тогава Алдаир изведе Симеон Мечев очи в очи с Даниел Наумов, но халфът се забави и не можа да отправи голов удар.

В 4-ата минута гостите поведоха. Денислав Александров проби отляво, навлезе навътре към наказателното поле и с прецизен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Христо Иванов - 0:1.

Снимка 521804

Три минути по-късно "болярите" бяха много близо до изравнителен гол след грешка на Симеон Петров. Защитникът върна топката към вратаря Наумов, но Миси Мезу пресече. Габонецът с подаването си към Ловре Кнежевич преодоля стража, но нападателят не успя да намери очертанията на опразнената врата.

В 14-ата минута попадение на Миси Мезу бе отменено правилно заради засада.  В 17-ата минута обаче габонецът вече възстанови равенството. Нападателят бе изпуснат от защитата на гостите и с глава след центриране вкара за 1:1.

Снимка 521803

Великотърновци заиграха по-добре след изравнителния гол. Домакините опитаха далечни удари чрез Мечев и Кнежевич, но не затрудниха Наумов.

Втората част започна с нов голям пропуск на Кнежевич. Алдаир направи страхотен пробив отдясно и с остър пас намери хърватския нападател в наказателното поле, който опита технично с пета да се разпише, но стреля в аут.

Снимка 521802

В 57-ата минута Етър направи обрат. Топката стигна до Кнежевич в наказателното поле, който пусна към Миси Мезу. Габонецът с техничен удар с външен фалц прати кълбото в долния десен ъгъл на Наумов за 2:1.

Пет минути по-късно "болярите" вкараха и трети гол. Кнежевич направи нова асистенция, след като намери Преслав Боруков на границата на наказателното поле. Юношата на Левски с прецизен удар преодоля Наумов за трети път.

ФК ЦСКА 1948 можеше да се върне в мача в 65-ата минута. Тогава топката някак си се озова в Димитър Митков в наказателното поле, но ударът на нападателя срещна гредата. В 78-ата минута опасен удар от далечна дистанция на Ангел Бастунов мина покрай вратата.

Снимка 521800

В продължението на мача Бастунов имаше нова възможност да се разпише, но пропусна. Малко след това Христо Иванов улови удар на Сашо Александров.