Етър запази шансове за спасение, след като победи с 2:0 у дома Ботев (Враца). Срещата бе от 30-ия кръг на efbet Лига. Точни за "болярите" бяха Преслав Боруков (43) и Ловре Кнежевич (90+2). Двата отбора завършиха срещата с по 10 души, след като Хосе Кордоба и Петър Атанасов бяха изгонени в 82-ата минута.

Така великотърновци събраха 25 точки и заемат 13-о място във временното класиране, докато врачани имат 3 пункта повече.

Етър - Ботев (Враца) 2:0, двата отбора са с по 10 души

Врачани излизат силно обезкървени в този мач

Първият удар към една от двете врати отправи Хосе Кордоба. Панамецът обаче стреля неточно. В 18-ата минута Милчо Ангелов намери Преслав Боруков пред наказателното поле, но таранът стреля неточно.

В 24-ата минута Алдаир проби отляво и с меко центриране намери Боруков. Нападателят надскочи Венцислав Керчев, но стреля слабо с глава.

Снимка 530860

Три минути по-късно агресията на "болярите" даде резултат и топката бе отнета в центъра. Алдаир проби, справи се с Костадин Ничев и от около 22 метра отправи тежък удар, който премина опасно покрай вратата. Минута по-късно Христо Иванов улови шут от далечна дистанция на Мартин Николов.

В 34-ата минута врачани бяха близо до гол. Николов намери Петър Атанасов отляво. Нападателят направи двойно с Дориан Бабунски и се озова очи в очи срещу Христо Иванов. Опитният страж обаче изби в корнер удара. След неговото изпълнение топката стигна до Атанасов, който от границата на наказателното поле шутира в гредата.

Снимка 530864

Две минути преди края на първата част Етър поведе. Алдаир центрира отлично от пряк свободен удар в наказателното поле. Атанас Зехиров не успя да изчисти, а вместо това сервира топката на Преслав Боруков, който от близка дистанция вкара за 1:0.

Втората част започна с по-активни действия на гостите. Юлиан Ненов проби отляво и отправи удар от малък ъгъл, но Христо Иванов изби. В 49-ата минута Керчев прати топката във вратата, но бе в положение на засада.

Снимка 530862

Малко след това Здравко Илиев подцени подаване от дълбочина, което позволи на Ненов да се озове на стрелкова позиция, но прати топката над вратата.

В 77-ата минута Етър можеше да реши всичко в мача. Илиев изведе Кольо Станев отдясно. Младокът напредна и с хубав пас намери оставения непокрит Миси Мезу. Габонецът обаче от няколко метра не намери очертанията на вратата.

Снимка 530863

В 82-ата минута двата отбора останаха с по 10 души. Петър Атанасов и Хосе Кордоба се спречкаха и бяха изгонени.

В продължението на мача Ловре Кнежевич получи отличен извеждащ пас от Станев и с премерен удар матира Костов за втори път.