Турнир: efbet Лига Стадион: "Ивайло", гр. Велико Търново Зрители: 1144

Етър изпадна от efbet Лига след загуба от Монтана с 1:2

Селекцията на Светлaн Кондев триумфира с 2:1 на стадион "Ивайло"

90+4′

ЙОРДАНОВ! До края нервите на "Ивайло" взеха връх. Един от основните футболисти на "белите" Йордан Йорданов си изкара глуповат жълт картон и остави Монтана с човек по-малко. Времето обаче се оказа крайно недостатъчно за Етър, за да могат "болярите" да се спасят от злощастната си съдба.

90+2′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!! 1:2!! МИНКОВ!! Финалните акорди на срещата предложиха много атакуващ футбол и повече голови положения за гостите. Голямата драма настъпи в 92-ата минута, когато Николай Минков хвърли в делириум всички в лагера на монтанчани. Нападателят шутира от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Пламен Крачунов и фатално подлъга Христо Иванов за крайното 1:2. Попадението имаше трагични краски за домакините, тъй като то официализира изпадането им във Втора лига.

83′
Снимка 531317

82′

Универсалният Валери Христов влиза в игра за сметка на бранителя Стоян Предев.

79′

Ловре Кнежевич е една от последните надежди на Етър за крайния успех.

78′

КАКВО ПРАВИ ХРИСТО ИВАНОВ! Отборът на Етър можеше да инкасира фатално попадение  в 78-ата минута. Капитанът на тима Христо Иванов не се прояви като опитен лидер, а допусна огромна грешка, напускайки безразсъдно своето наказателно поле. Далеч от него той загуби топката от Николай Минков и позволи на съперниковия нападател да стреля към опразнената врата. Изстрелът му обаче се оказа изключително слаб и срещна тялото на Крачунов.

76′

Росен Кръстев бива заменен от Адам Буджамаа.

75′
Снимка 531316

71′

КИКИ! Единственият чужденец в редиците на Монтана - Давид Кики, този следобед играеше на непривичния за него пост десен външен халф. Националът на Бенин обаче демонстрира класа и на тази позиция, като в 71-ата минута дори беше близо до гол. Въпросният проби по фланга, след което отправи силен шут от малък ъгъл, преминал на сантиметри от горната греда.

70′

Венелин Филипов от състава на домакините получава жълт картон.

69′

Ивей Ромееш напуска терена, за да бъде заменен от испанеца Нико Фемия.

68′

Даниел Младенов ще усили офанзивната мощ на домакините. Напуска Симеон Мечев.

64′
Снимка 531320

61′

Стефан Каменов получава жълт картон.

58′

Кольо Станев се появява в игра, като ще замени Алдаир.

58′

Гаетан Миси Мезу се появява в игра, а мястото си на терена губи Милчо Ангелов.

53′

ШАНС ЗА ЕТЪР! Домакините се разминаха с втория си гол във важния мач с настъпването на 53-ата минута. Играещият много силно днес Божидар Кацаров центрира отлично за Милчо Ангелов. Нападателят отигра топката директно от въздуха, но кълбото намери външната част на мрежата. При цялата ситуация останаха и леки съмнения за засада.

49′

Второто полувреме започна с авантюристично изпълнение от фаул на Здравко Илиев. Опитният бранител шутира от далечна дистанция, но не успя да затрудни по никакъв начин Макенджиев.

Снимка 531322

47′

На почивката треньорът Кондев направи рокада, като вместо Радослав Терзиев, в игра се появи Стефан Каменов.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за този мач след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Николай Минков грубо изрита свой съперник на терена и получава жълт картон.

41′

ГООЛ ЗА МОНТАНА!! ДУЗПА!! 1:1! АНГЕЛОВ! Спокойната преднина на великотърновци изненадващо бе пропиляна в 41-ата минута. Тогава центриране от фаул летеше към отлично пласирания нападател на Монтана - Росен Кръстев. Таранът буквално бе нокаутиран от закъснелия да боксира топката вратар Христо Иванов и решението на Ивайло Стоянов бе категорично - дузпа за гостите от Северозапада. С отговорната задача се нагърби Янко Ангелов, който прати вражеския страж в обратния ъгъл за 1:1.

40′

Официално предупреждение за Христо Иванов, който прави дузпа в ущърб на своя тим.

34′

Етър отново притесни своя съперник след изпълнение на корнер. В 34-ата минута завърналият се след наказание Пламен Крачунов изпревари персоналния си пазач и насочи с глава. Изпълнението му завърши с преминаване високо над горната греда.

Снимка 531324

33′

Йордан Йорданов получава официално предупреждение.

28′

Инкасираният гол съкруши и без това вялата игра на монтанчани. Акциите им в атака почти липсваха, а опитите за нещо нестандартно завършваха с неточни подавания към тарана Росен Кръстев.

19′

ГОООЛ!! 1:0 ЗА ЕТЪР! БОРУКОВ!!! Макар и "виолетовите" да нямаха чисти голови положения до този момент, възпитаниците на Александър Томаш щастливо стигнаха до лидерството в мача. В 19-ата минута Симеон Мечев центрира топката умело на далечната греда. Вратарят на Монтана - Благой Макенджиев увисна и това позволи на Божидар Кацаров да отиграе с глава. Подаването му намери Преслав Боруков, който нямаше как да сгреши на сантиметри от голлинията.

9′

Преслав Боруков се оказа зад гърба на монтанаската отбрана, но устремът му към вратата на Макенджиев беше спрян от флага за засада.

5′

Селекцията на Светлин Кондев продължи да бъде по-активната такава на "Ивайло", като в петата минута Башлиев дублира Николай Минков по фланга и пробва успоредно подаване. Острата топка навреме бе пресечена от дебнещия ситуацията Иванов.

2′

С оглед стремежа за задължителен успех, гостите опитаха да вземат страха на своя опонент с два последователни корнера още в първата минута. Нито един от тях обаче не донесе напрежение в наказателното поле на етърци.

Снимка 531323

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

1′