Статично положение за Етър в близост до вратата на столичани.

Поредна засада на Бадара в мача.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме от двубоя предложи очакваната емоция и заряд, с който бе натоварен сблъсъкът още преди неговото начало.

Акциите към двете врати се редуваха минута след минута, като беше само въпрос на време един от двата състава да стигне до откриващото попадение.

Това направиха гостите, които излязоха напред в резултата с гол на Давид Яблонски, разписал се още в 5-ата минута от двубоя.

Защитникът бе точен, след като засече центриране от ъглов удар, пращайки топката в мрежата на съперника за 1:0.

Последваха нови силни минути за "сините", но с пропуски в тима се отличиха Буш и Цветковски.

Серджиу Буш не отговаряше на класата на колегата си в предни позиции Габриел Обертан, като винаги изоставаше с няколко хода от съотборника си, сякаш безсилен да разчете последващите му ходове.

Буш се придвижваше бавно и тромаво по терена, като видимо по-скоро пречеше на останалите състезатели в тима си, отколкото да им бе от полза с присъствието си.

Малко преди почивката истински снаряд на Вутов премина на сантиметри от целта, за съжаление на Делио Роси, който не спря да дава напътствия на тима си през всички 45 минути от първата част на мача.

45′

Почивка.

39′

Изстрел на Вутов от средна дистанция!

Топката преминава на сантиметри от дясната странична греда на вратата на великотърновския състав.

37′

Митрев лови топката в ръце!

Изстрелът в случая бе на Иван Стоянов.

Опасността пред "синята" врата беше предотвратена.

35′

В последните няколко минути домакините атакуват, а гостите изчакват шанса си на контраатака.

До момента успешна за "сините" стратегия.

31′

Засада на Бадара.

30′

Делио Роси използва всяка кратка пауза, за да даде указания на състезателите си.

Не е спокоен специалистът, въпреки предимството на състава му в резултата.

Снимка 309757

Източник: levski.bg

28′

Ефектна странична ножица на Бадара!

Има сигнал за нарушение в атака, обаче...

25′

Обертан овладява топка, сметната за загубена от Серджиу Буш.

Докато румънецът се вайка, получава подаване към себе си, не е особено готов за него и последващият му пас към Обертан, който потърси скоростна комбинация, не е добър.

23′

Засада на Габриел Обертан.

21′

Домакините се опитват всячески да се доберат до пеналта на Митрев.

Без качествен завършващ изстрел за тях обаче.

19′

Жалък опит на Серджиу Буш да стреля с глава.

Нещо средно между пас и безцелно отиграване.

17′

Пробив на Бадара, който дори се опитва да отправи изстрел по посока вратата на Митрев.

Стражът на "сините" хваща кълбото в ръцете си.

15′

Страхотни действия на Яблонски и в защитната линия на столичани.

Определено това е най-полезният футболист за софиянци от началото на двубоя.

12′

Статичен, бавен, тромав Буш.

Изглежда така, сякаш Обертан е с поне два хода напред при развитието на "сините" атаки, в сравнение със своя съотборник.

Слабо представяне на румънеца, до момента.

10′

Нарушение срещу Веселин Минев.

Играта се накъса от няколко поредни фаула.

Нищо обаче, което да си заслужава официално предупреждение.

9′

Натискът на гостите не спира.

Нова ситуация пред вратата на Етър, този път гол няма.

5′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!

1:0 за Левски!

Попадение на Яблонски!

Футболистът на "сините" се разписва след като засича топката при центриране от корнер.

Ъгловият удар беше изработен от Антонио Вутов, който минута по-рано записа скоростен пробив в половината на съперника.

4′

Изключителен заряд на двубоя, още в първите му минути.

Феновете по трибуните действително създават атмосфера като за финал на турнирна битка, а не за мач от редовния сезон на Първа лига.

2′

Множество фенове на Левски взеха участие в шествието във Велико Търново преди мача.

"Сините" бяха обявили, че ще сторят това още преди няколко дни.

Ексцесии и нарушаване на обществения ред не са отбелязани от местните органи на реда.

1′

Невероятна атмосфера по трибуните преди началото на двубоя!

Снимка 315760

1′

10. Жуниор Мапуку

Днес от 17:30 часа Етър приема Левски във Велико Търново, в мач от 12-я кръг на Първа лига.

Предизвикателството в този мач е насочено най-вече към съперничеството с ЦСКА и тъй като "червените" се "спънаха" в Етър през миналия кръг (2:2), то сега "сините" могат да докажат, че са по-успешния тим ако измъкнат трите точки.

Делио Роси определи групата на Левски за гостуването във Велико Търново

"Сините" играят с Етър в неделя

Столичани заемат 3-ото място във временното класиране в елита с 21 точки, докато тимът от "Армията" е втори с 26.

Левски може или да намали аванса пред своя съперник ако пък "червените" отново стъпят накриво в днешния си мач срещу Пирин.

Снимка 313421

Източник: Facebook

Добрата новина в състава на домакините е завръщането на възстановилите се от контузия Венцислав Василев и Иван Петков.

В състава на Делио Роси няма да има големи отсъстващи, след като лекарския щаб успя да вдигне на крака Милош Цветкович и той ще стартира срещата вдясно на отбраната.