Етър и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от последния кръг на редовния сезон на efbet Лига. Равенството се оказа самоубийствено и за двата тима, които остават в плейофната четворка, която ще се бори за спасение. Успех днес на "болярите" или "белите" и загуба на Ботев (Пловдив) в понеделник, можеше да спаси един от отборите.

Милчо Ангелов откри резултата на "Ивайло" в 79-ата минута, а в добавеното време Димитър Рангелов изравни.

Така Славия остава на 11-о място с 23 точки, докато "виолетовите" са с точка по-малко.

Етър - Славия 1:1, Рангелов изравни със страхотен гол

Двубоят е днес от 17:45 часа на стадион "Ивайло"

Двубоят започна с предпазливи действия на двата отбора. В началните минути удари на Радослав Кирилов и Даниел Младенов бяха блокирани.

В 23-ата минута Хосе Кордоба не изчисти добре топката. Кълбото стигна до Михаил Александров в наказателното поле, който заложи на силата и ударът му бе неточен. Малко по-късно шут на Кирилов от пряк свободен удар мина покрай вратата.

Снимка 528485

В 29-ата минута Светослав Вуцов не се затрудни с удар на Даниел Младенов от средна дистанция.

В 40-ата Миси Мезу нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с Емил Виячки, но главният рефер Валентин Железов прецени, че няма основания да отсъди дузпа. Две минути след това удар на Симеон Мечев от пряк свободен удар мина опасно покрай вратата на Славия.

Снимка 528483

Втората част започна с отлична възможност за Етър. Алдаир проби отдясно и намери Миси Мезу в наказателното поле. Габонецът бе оставен непокрит и отправи удар с глава, който срещна гредата от външната страна.

В ответната атака Хосе Кордоба не изчисти добре топката, Емил Стоев овладя, освободи си позиция и отправи силен удар, който срещна горната греда. В 59-ата минута удар с глава на Надер Гандри мина над вратата.

Снимка 528484

В 61-ата минута Вуцов се намеси добре след удар на Миси Мезу и изби с крак. В 73-ата минута "болярите" организираха опасна контраатака. Мечев проби през центъра и отправи силен удар от около 20 метра, който мина над вратата.

Етър нанесе своя удар в 79-ата минута. Тогава Алдаир получи отляво, справи се с Андреа Христов и центрира остро по земя. Виячки не покри Милчо Ангелов, който от няколко метра не сбърка - 1:0.

Снимка 528482

Славия погледна по-смело напред, което позволи на "виолетовите" да създадат няколко добри възможности, но Мечев и Алдаир стреляха неточно от далечна дистанция.

Във втората минута на добавеното време Славия изравни. Христов центрира в наказателното поле, където Димитър Рангелов със странична ножица вкара страхотен гол за 1:1. "Белите" опитаха да стигнат до победата, но в оставащото време до края на мача Кирилов и Калоян Кръстев не намериха очертанията на вратата.