Етър завърши 1:1 с Дунав във втората си контрола от предсезонната подготовка. "Виолетовите" играха в Трявна срещу намиращия се там на подготовка русенски тим.

Проверката започна с интересни атаки пред двете врати. В 5-ата минута слуд удар на "драконите" топката мина покрай гредата на Цанков. В следващата минута Кольо Станев напредна и центрира отдясно, но вратарят улови.

Етър откри резултата в 7-ата минута, когато Чавдар Ивайлов стреля от пряк свободен удар и топката влезе директно в мрежата на русенци - 0:1. В 16-ата минута отново Кольо Станев напредна опасно отдясно и стреля, но ударът му бе блокиран от защитник.

"Виолетовите" можеха да удвоят в 25 минута, когато опасен удар на Румен Руменов бе спасен от вратаря на "Дунав" Антонов. Малко след това обаче русенци нацелиха гредата, а в самия край на полувремето след разбъркване и ришокет изравниха за 1:1.

След почивката Красимир Балъков пусна в игра изцяло нов състав, а мачът продължи да бъде с интересни атаки към двете врати. В 85-ата минута Иван Вълчанов стреля от фаул, но вратарят улови, а в ответната атака играч на "Дунав" стреля отблизо опасно, но Христо Иванов блестящо спаси.