ЦСКА и Ботев (Пловдив) не се победиха в срещата помежду си от 16-ия кръг на Първа лига.

"Червените" са под пара, като вече 14 двубоя са без загуба в първенството, а "канарчетата" са непобедими от 8 мача насам.

Неделев даде преднина на гостите от спорна дузпа през първото полувреме, но малко преди края на срещата Лазар Марин, след изстрел на Густаво Кулма, прати топката в собствената си врата за крайното 1:1.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се в мача:

ЦСКА - Ботев (Пд) 1:1, автогол връща "червените" в мача!

Двата тима са сред най-атрактивните в елита

Първото полувреме премина под натиска на домакините. Те владееха топката значително повече от съперника си.

Това обаче не водеше задължително до опасности в полето на Ботев. Напротив - контрадействията на "канарчетата" изглеждаха по-опасни от тези на съперника.

Снимка 324267

В предни позиции "армейците" често не успяваха да сътворят нищо запомнящо се, а бракът в подаванията между състезателите на тима беше видим и за непрофесионалистите.

В 23-ата минута резултатът беше открит, след като гостите от Пловдив получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Тодор Неделев, който прати кълбото в мрежата.

Снимка 324266

Повторенията на ситуацията не бяха достатъчно убедителни в правотата на решението, взето от арбитрите.

В следващите няколко атаки на ЦСКА пък състезатели на тима падаха в пеналта на Ботев, но нарушения не бяха отсъждани. При втората такава ситуация Станислав Манолев бе задържан за фланелката.

Преди почивката пловдивчани можеха да отбележат втори гол, след неубедителна намеса на Черниаускас. Все пак бранителите пред "червения" страж успяха да избият топката напред.

Снимка 324272

Вторите 45 минути така и не успяха да убедят феновете по трибуните, че мачът може да бъде окачествен като "драматичен" и "вълнуващ", като ситуациите за гол пред двете вратисе брояха на пръстите на едната ръка.

По-активни отново бяха "армейците", но в решителните моменти бранителите на Ботев успяваха да им противодействат подобаващо.

На няколко пъти и вратарят на гостите Чворович се намесваше убедително, като в крайна сметка до отбелязване на гол във вратата му така и не се стигна.

Снимка 324268

И двата отбора продължиха силните си серии в шампионата. "Армейците" и "канарчетата" за последно загубиха от Лудогорец - ЦСКА като домакин на 22 юли (0:1), а Ботев като гост на 18 септември (1:2).