Дунав се класира за четвъртгиналите за Купата на България след победа с 2:0 над Струмска слава в Русе. Срещата се проведе при много тежки метереологични условия - проливен дъжд, вятър и наводнен терен. Головете за "драконите" реализираха Димитър Георгиев (45) и Божидар Васев (59). Преди това гостите от Радомир изпуснаха дузпа.

Снимка 319626

Домакините започнаха по-активно мача и направиха няколко пропуска в първите минути. В 23-ата минута обаче Струмска слава получи наказателен удар. Ивайло Стоянов застана зад топката, но Конов изби неговия удар.

Ивайло Петков: Искам правилния треньор за Дунав

Дунав няма да бърза с избора на нов треньор

"Няма смисъл да го изгоним след 3 месеца"

В 45-ата минута Дунав поведе с гол на Димитър Георгиев. Нападателят излезе от дълбочина и матира стража на радомирци.

Второто полувреме започна по индетичен начин като първата част. В 59-ата минута Божидар Васев оформи крайното 2:0 при разбъркване в наказателното поле.