Дунав победи Локомотив (Пд) с 2:0 в мач от кръг №30 на Първа лига. Всичко беше решено след 2 минути игра, след като домакините получиха дузпа, реализирана от Фирцулеску. В тази ситуация защитникът Масоеро получи пресилен червен картон и гостите играха 90 минути с човек по-малко.

Така русенци взеха отново минимално предимство срещу Септември в безпощадната битка за третото място в група "Б" на втората осмица, осигуряващо плейоф с аутсайдера Верея.

Дунав - Локомотив (Пд) 2:0, Фирцулеску с два гола, червен картон за гостите

Русенци са вкопчени в безпощадна битка със Септември за третото място в група "Б"

Мачът започна с дузпа за домакините и червен картон за Масоеро, един от стълбовете в защитата на Локомотив. Светослав Ковачев се сблъска със защитника на гостите в наказателното поле и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Ковачев се свлече бързо и технично на земята. Бяха изминали само 80 секунди.

Драгош Фирцулеску стреля безпощадно с левия и крак и откри резултата.

Попадението успокои и двата отбора. Играеше се предимно в половината на гостите, които епизодично преминаваха центъра, без да затрудняват Макенджиев.

В 40-ата минута Фирцулеску вкара втори гол след фин пас на Исмаел Иса. Светослав Ковачев отне топката и напредна отляво, подавайки на Иса.

След почивката играта се отвори. Гостите започнаха да поглеждат сериозно към вратата на Македжиев. Марич и Карагерен стигнаха до чисти положения, като първият успя да уцели веднъж напречната греда.

"Драконите" владееха повече топката, но имаха трудности със сгъстената защита на пловдивчани. Мачът ще бъде запомнен от Октай Юсеин, който дебютира в състава на "железничарите" като титуляр. Още трима негови съотборници изиграха първите си минути за "смърфовете".

Интересният регламент по който се провежда шампионата дава възможност на наставниците да пускат резервите в такива мачове. А съдията с отсъждането си във втората минута лиши двубоя от всякаква интрига.