Берое завърши 2:2 с Дунав в първата си контролна среща от лятната подготовка. Двубоят се игра на "Спортна база Берое" в Стара Загора.

Гостите поведоха в 20-ата минута с попадение на Бирсент Карагарен. "Зелените" обаче стигнаха до пълен обрат през втората част. Ерик Почански изравни в 57-ата минута, а Камен Хаджиев бе точен в 72-ата минута с глава при дебюта си с фланелката на старозагорския тим.

Преслав Петров изравни за Дунав в 89-ата минута на мача. Проби в отбора на Берое кара Александър Хардалов, който започна като ляв бек в днешната среща.

БЕРОЕ - ДУНАВ 2:2

голмайстори: 0:1 Бирсент Карагарен 20′, 1:1 Ерик Почански 57′, 2:1 Камен Хаджиев 72′, 2:2 Преслав Петров 89′

БЕРОЕ - първо полувреме: Душан Перниш, Пламен Тенев, Асен Георгиев, Георги Динков, Александър Хардалов, Мартин Райнов (к), Карлос Охене, Борислав Цонев, Денислав Станчев, Емил Ахмед, Антон Карачанаков; старши треньор: Александър Томаш

БЕРОЕ - второ полувреме: Михаил Михайлов, Пламен Тенев, Камен Хаджиев, Надим Ангелов, Веселин Пенев (к), Руси Чернаков, Атанасов Панов, Емин Ахмед, Денислав Станчев, Александър Хардалов, Ерик Почански; старши треньор: Александър Томаш

ДУНАВ: Александър Конов, Христо Попадийн, Тейнур Марем, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Красимир Станоев, Андреас Васев, Бирсент Карагарен, Васил Шопов, Бранимир Костадинов (Станислав Антонов, Преслав Петров, Михаил Милчев, Олексей Ларин, Стефан Митев, Сонер Хюсеин, Веселин Добрев); старши треньор: Веселин Великов