С мач между отборите на Доростол (Силистра) и Светкавица (Търговище) се откри третият ден от турнира "Албена Къп 2011", на който Topsport.bg е медиен партньор. На стадион "Албена 1" двата тима не излъчиха победител, завършвайки наравно 1:1.

Силистренци излязоха напред в резултата в 29-ата минута. Разписа се Емил Мартинов, който бе точен след страхотен диагонален удар.

След почивката Светкавица изравни чрез Петев, който се възползва от груба грешка в противниковата отбрана. Вторият мач за деня е между националния отбор на България до 19 години и Спортист (Своге).

Доростол: Димов, Младенов, Николов, Начев, Маринов, Дончев, Мартинов, Бижев, Мехмед, Димитров, Беадиров

Светкавица: Иван Георгиев, Недев, Стоянов, Русев, Дамянов, Петев, Великов, Илиев, Венков, Шоколаров, Александров

Гл. Съдия: Никола Попов, София
Стадион: Албена 1

КОМЕНТАР ПО МИНУТИ:

1' Начало на мача!
3' Гол на Доростол на Бижев е отменен заради засада.
4' Бърза контраатака за Доростол, Бижев остава сам срещу стража, но ударът му е спасен от Иван Георгиев.
7' Отново голова опасност за Доростол! Този път Мехмед излезе сам срещу вратаря, но стреля слабо и не сполучи.
10' Остър сблъсък между Младенов от Доростол и Шоколаров от Светкавица доведе до спречкване между играчи на двата отбора. Главният съдия Никола Попов се намеси и охлади страстите.
12' Опасен удар на Недев от 25 метра е спасен от вратаря на доростол.
29" ГОЛ! 1:0 за Доростол. Емил Мартинов със страхотен диагонален удар от 25 метра заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Светкавица.
35' Остър удар на Мехмед е отразен от вратаря Георгиев.
37' След изпълнение на свободен удар за Светкавица, Стоянов стреля с глава, Димов спасява.
39' След изпълнение на ъглов удар Димитров от Доростол стреля над напречната греда.
45' Край на първото полувреме. 1:0 за Доростол!

46' Начало на второто полувреме. 3 смени в състава на Светкавица: На мястото на Великов в игра влиза Калоян Николов. Илиев е заменен от Дерменджиев, а Шоколаров от Николай Николов.
51' ГОЛ за Светкавица! Петев е оставен непокрит в наказателното поле и след неразбирателство в защитата на Доростол изравнява резултата - 1:1.
56' Смяна в тима на Доростол. Младенов е заменен от Станев.
57' Капитанът Стефан Дончев изпълнява свободен удар, Георгиев спясява.
61' Смяна в тима на Доростол. Николов отстъпва мястото си на Йосифов. В лагера на Светкавица също има промяна. Палаков влиза на мястото на Стоянов.
65' Смяна в тима на Доростол. Мехмед напуска терена за сметка на Ченешков.
67' Грешка на Йофифов от Доростол, но Венков от Светкавица не оцели рамките на вратата.
68' Нови промени в тима на Доростол. Лозев влиза на мястото на Дончев; Бижев е заменен от Методиев.
70' Вратарят Димов е заменен от Иван Димитров, Беадиров от Събев.
73' Нови промени в тима от Силистра. Мартинов е заменен от Русев, Димитров от Осман.
75' Жълт каертон за Петев от Светкавица.
76' Жълт картон за Йосифив.
78' Смяна в тима на Светкавица. Венков е заменен от Ахмед.
81' Силен удар на Николай Николов от Светкавица минава над гредата.
87' Жълт картон за Станев от Доростол.
90' Край на мача! Доростол - Светкавица 1:1