Ветераните на България победиха тези на Италия с 9:8. Със срещата в Панагюрище бе закрит международния турнир за купата "Проф. д-р Лъчезар Цоцорков".

Дончо Донев се разписа цели шест пъти във вратата на легендата на Ювентус Стефано Такони. С пет гола се отличи "Златната обувка" от Мондиале'90 Салваторе "Тото" Скилачи.

В нашия отбор имаше трима бронзови медалисти от САЩ'94 - Емил Костадинов, Цанко Цветанов и Бончо Генчев. В тима беше и легендата на Левски Георги Иванов - Гонзо. Бившият вратар на Нефтохимик Йордан Господинов и Асен Караславов допълваха българската селекция.

Емил Костадинов пред ТОПСПОРТ: Вторият ми гол на "Парк де Пренс" е може би най-важният в историята на футбола ни

"Ще е добре, ако някой от колегите от онова поколение се ангажира с детско-юношеския футбол"

Италианският тим бе воден от символа на Милан Франко Барези. Освен легендарния капитан на "росонерите" на игрището са още Стефано Еранио, Маурицио Ганц, Диего Фикара, Морено Торичели, Такони и Скилачи.

Още в петата секунда Емо Костадинов изведе на голова позиция Георги Иванов и Гонзо не сбърка сам срещу Такони. Тото Скилачи успя да изравни за гостите, а "адзурите" пропуснаха дори да поведат секунди по-късно. Националите ни бързо отговориха, като Дончо Донев направи 2:1. После силен шут на Скилачи, който се спря под гредата - 2:2.

Бончо Генчев даде нов аванс на България, но голмайсторът на световното през 1990 Скилачи оформи своя хеттрик, за да изравни за 3:3. Дончо Донев обаче отговори с две нови попадения и той също вече имаше хеттрик. Малко преди почивката Италия получи право да изпълни дузпа в ситуация, в която Йордан Господинов получи контузия. Маурицио Ганц бе точен от бялата точка и двата отбора се оттеглиха при резултат 5:4.

Донев и Скилачи вкараха четвъртите си голове през втората част. Българските легенди увеличиха преднината си след великолепна комбинация между Гонзо, Дончо Донев и Бончо Генчев, която бе завършена от Донев. Дончо Донев продължи с отличната си игра и след неговия шести гол резултатът стана 9:6 за нашия състав. Стефано Еранио скоро след това мушна топката в мрежата за 9:7. Последва пас на Барези към Скилачи и 9:8 две минути преди края.

Дончо Донев: Ботев (Вр) победи Левски, но това не означава, че е по-добрият отбор

"Във футбола, винаги по-богати са напред в класирането"