Голмайсторът на българския национален отбор за всички времена - Димитър Бербатов подари на Футболна България истинско зрелище, което феновете на най-популярната игра скоро няма да забравят.

На Националния стадион "Васил Левски" фондациите на бившия голмайстор на Висшата лига и легендата Луиш Фиго организираха благотворителен мегамач между някои от най-популярните звезди в историята на футбола, завършил при резултат 3:3.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на Националния стадион "Васил Левски":

НА ЖИВО: Мачът на звездите - отборът на Димитър Бербатов срещу този на Луиш Фиго!

Вижте уникалните стартови състави на двата тима

Капитани на двата отбора - All Stars и United Stars - бяха именно Бербатов и Фиго.

Снимка 299159

Специално за прекрасната инициатива в България пристигнаха Робер Пирес, Давид Трезеге, Мичел Салгадо, Предраг Миятович, Райън Гигс, Пол Скоулс, Неманя Видич, Роби Кийн и други.

За шоуто на линия бяха и българските звезди Христо Стоичков, Красимир Балъков, Стилиян Петров и Мартин Петров.

Снимка 299141

Бербатов покани и девет от младите таланти на българския футбол, за да се докоснат до звездите по време на големия мач. Това бяха Георги Миланов от ЦСКА (Москва) и Ивайло Чочев от Палермо, Кирил Десподов и Божидар Чорбаджийски от ЦСКА, Божидар Краев и Антонио Вутов от Левски, Тодор Неделев от Ботев, Ияд Хамуд от Локомотив (Пловдив) и Кристиян Кръстев от Славия.

Снимка 299156

Първото полувреме на шоуто предложи множество емоции на феновете по трибуните, като те станаха свидетели и на цели 4 попадения.

По доста безмилостен начин, след само 4 минути игра, Фиго проби в половината на съперника и центрира към Трезеге, който не остави никакви шансове на Дейвид Джеймс, реализирайки забележителен гол.

Снимка 299135

Само 5 минути след това равенството беше възстановено. Центриране на Бербатов към Кийн бе пресечено от Карлос Марчена, който обаче прати кълбото в собствената си врата.

Давид Трезеге не се примири с това развитие на резултата, като в 11-ата минута, този път след пас на Мичел Салгадо, вкара за 1:2.

В 23-ата минута Димитър Бербатов опита техничен изстрел с пета, който обаче бе спасен вещо от Йенс Леман. Вратарят показа, че макар и с шоу елемент, изявите му на терена отговарят на класата и професионализма му, демонстрирани от него през преобладаващата част от спортната му кариера.

Снимка 299140

В 34-ата минута Неманя Видич провокира Предраг Миятович. Последният му отвърна, използвайки макар и на шега редица епитети, които не биха могли да минат в нецензуриран вариант в телевизионен или какъвто и да било друг медиен ефир.

Минута преди почивката Бербатов асистира на Роби Кийн за 2:2, напомняйки на феновете с голяма доза носталгия за прекрасното съдействие между двамата, останало завинаги като може би най-доброто в историята на Тотнъм.

Снимка 299137

Легендата на българския футбол - Христо Стоичков остана на терена до 31-ата минута, когато беше заменен от Мартин Петров. Божидар Чорбаджийски пък вероятно дълго време ще помни този двубой, след като в 36-ата минута замени знаменития Гари Невил.

Снимка 299143

През второто полувреме бяха извършени редица смени, като на терена се появиха някои от младите български таланти, сред които Тодор Неделев, Кирил Десподов и др.

Някои от по-възрастните бивши футболисти, които излизаха, след това се връщаха отново на терена.

Бяха отбелязани и още голове.

Снимка 299155

В 54-ата минута Саброса направи резултата 2:3, а в 69-ата Роби Кийн вкара втория си гол, след пас на Мартин Петров.

На терена се появи и Стилиян Петров, който изглеждаше в добра форма и състояние.