Българският национален отбор по футбол за девойки до 17 години не успя да достигне до полуфиналите на Евро 2019. Българките изиграха последния си мач от груповата фаза пред повече от 1600 зрители на стадион "Дружба" в град Добрич, които зарадваха с най-добрата си игра от началото на първенството.

Отборът на Дания надделя с 2:0 над нашите момичета, като първият гол падна още в 9-тата минута от срещата след отличен извеждащ пас на капитанката Карстенс към Крамер, която отправи неспасяем удар към българската врата.

През голяма част от мача "лъвиците" владееха топката и осъществиха няколко добри атаки. В защита българките отново се представиха на ниво, като особено стабилна игра демонстрираха Вивиан Бесет и вратарката Виктория Димова.

Вторият гол за Дания падна в 76-тата минута от срещата след удар на Сторм. Въпреки победата си, отборът на Дания също отпадна от надпреварата.

Девойките продължават участието си на Евро 2019

Списък на девойките за първенството

Съставът на България: 1. Димова, 3. Найденова (К) (11. Димитрова), 4. Бесет, 5. Стойчева, 7. Йорданова, 9. Динева (8. Велева), 14. Иванова, 15. Стоянова (10. Христова), 17. Джалева (6. Ангелова), 18. Парапунова (2. Попова), 19. Палагачева

Селекционер: Троян Радулов.

Голмайстори: 0:1 Крамер 9', 0:2 Сторм 76'

В другата среща от група А Испания победи Португалия с 6:0 и с актив от 7 точки се класира за полуфиналите. Отборът на Португалия зае второто място в групата с 6 точки.

В група Б Холандия отстъпи на Англия с 0:2, а Германия победи Австрия с 3:1. Полуфиналистите от група Б са Германия и Холандия с по 6 точки, холандките останаха трети, а Австрия е на последното място с 0 точки.

Полуфиналите на Евро 2019 ще се изиграят на 14 май. От 14:00 ч. Германия ще се изправи срещу Португалия на стадион "Дружба" в град Добрич, а от 18:30 на стадион "Калиакра" ще играят Испания и Холандия.