Детският отбор на Левски (родени 1992 г.) с треньор Християн Войнов отпадна драматично от Републиканското първенство, след като завърши 1:1 като гост на Нафтекс в 1/2-финална среща-реванш. Първият мач на "Герена" завърши 2:2, но с повече отбелязани голове на чужд терен "шейховете" се класираха на финал.

Двубоят протече доста оспорвано и завърши драматично. Преди почивката атаките се редяха и към едната и към другата врата. "Сините" имаха щастието да открият резултата в 25-aта минута, когато халфът Йордан Йорданов се възползва от центриране и отбеляза за Левски - 0:1.

През второто полувреме столичани останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон Иван Стоянов бе отстранен от игра. Това даде отражение на играта и тима на Нафтекс тръгна масирано да търси гола. В последната минута Георги Терзиев бе оставен непокрит в полето след изпълнение на корнер и изравни резултата - 1:1, което се оказа достатъчно на "шейховете" да стигнат до финала.

Съставът на Левски: Петър Хубчев, Илиян Алексиев, Асен Георгиев, Мартин Александров, Жоро Георгиев, Денис Николов, Георги Йонев, Йордан Йорданов, Владислав Стойков, Атанас Георгиев, Иван Стоянов. След почивката в игра влязоха Доменик Аврамов и Кирил Евтимов

В другата 1/2-финална среща от 18,00 часа на стадион "Корабостроител" един срещу друг излизат децата на Черно море и Берое, които в първата среща в Стара Загора завършиха 1:1.

Единствената надежда на Левски за титла остана при юношите старша-възраст (родени 1988 г.), които в четвъртък (5 юли) от 10,00 часа на "Герена", ще играят протоколна среща-реванш с Поморие, след победа в първия мач с 5:2.