Левски - Септември (деца)Детският отбор на Левски (родени 1992 г.) се класира на ¼-финалите за Републиканското първенство, след като победи Септември (Сф) на с 2:1 на "Герена". Първата среща завърши при резултат 1:1.

Възпитаниците на треньора Християн Войнов, трябваше доста да се потрудят, за да достигнат до крайния успех. Двубоят тръгна добре за "сините", след като териториалното им преимущество бе възнаградено с два гола до почивката.

Преди попаденията Левски изпусна чист гол в лицето на Жоро Георгиев, а Септември отговори с опасно положение от пряк свободен удар и само гредата спаси домакините. Между 22-ата и 27-ата минута, младите "сини" таланти нанесоха своя удар.

Първо Жоро Георгиев се реваншира за пропуска си, след като изпълни точно дузпа, а Атанас Георгиев вкара второ попадение, след грешка в защитата на гостите.

След почивката в разстояние на 5 минути, Илиян Алексиев от Левски получи два жълти картона и бе отстранен от игра. Червеният картон се отрази на играта на "сините" и до края на мача, те разчитаха предимно на контраатаки. Десет минути преди края на срещата, гостите от Септември успяха да върнат един гол чрез Александър Колев от дузпа, но за повече не им достигнаха възможности.

Децата на ЦСКА (родени 1992 г.) загубиха с 1:2 гостуването си на Литекс, но благодарение на убедителната си победа с 4:0 в първата среща успяха да се класират на ¼-финалите.

Децата на Берое също се класираха на ¼-финалите във финалите на държавното първенство за юноши и деца. Воденият от Тодор Станев тим победи с 2:1 Марица като гост в мач игран в село Войводиново край Пловдив и след като първия мач завърши 0:0 малките беройци си осигуриха участие в ¼-финалите.