Децата на Левски (родени 1992 г.) завършиха 2:2 с Нафтекс първата 1/2-финална среща от Републиканското първенство, която се игра на "Герена". Кой ще се класира на финала от тази възраст ще се определи в реванша в Бургас, който ще се играе на 3 юли.

Двубоят протече изключително оспорвано и бе изпълнен с доста обрати. Левски започна добре мача и в 16-ата минута "сините" поведоха. Лявото крило Иван Стоянов откри резултата с глава след изпълнение на корнер. В 21-ата минута Нафтекс изравни след продължителна атака. Точен бе Мирослав Димитров, който от десетина метра с левия крак, прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Левски.

Пет минути по-късно гостите нанесоха втори удар. Капитанът на Нафтекс Костадин Георгиев се възползва от ниско центриране отдясно и отбеляза за 2:1. След почивката играчите на Левски тръгнаха да обръщат мача и в 44-ата минута централният нападател на "сините" Владислав Стойков изравни с глава след центриране на Денис Николов. Малко по-късно реферът не видя игра с ръка в наказателното поле на гостите.

Другата среща от 1/2-финалната фаза при децата (родени 1992 г.) Берое приема Черно море на официалния терен на стадион "Берое", като срещата е с начален час 18,30.

Утре и в неделя са 1/2-финалните първи срещи при младшата (родени 1990 г.) и старшата (родени 1988 г.).