Бившият нападател на Левски и Локомотив (Пловдив) Екундайо Джаейоба преживя тежки минути като треньор.

Задържаният преди време по подозрения за измама с банкови карти нигериец в момента е наставник на Левски (Чепинци), който беше победен с 2:1 от Въстаник (Войнеговци) на тежкия терен в с. Подгумер в сблъсък за купата "Иван Тодоров".

Двата тима изиграха мъжки мач, като се вкопчиха в здрава битка от първата минута, а атаките към двете врати следваха като вълни, информира фейсбук профилът на тима от Войнеговци.

Снимка 605531

Източник: Фейсбук на с. Войнеговци

В 14-та мин. Николай Ковачев от "сините" получи дълъг пас в наказателното поле на Въстаник и бе спънат от вратаря Виктор Петров. Зад топката застана Ромарио Осахарин, който прати вратаря в другия ъгъл за 1:0. В 32-та мин. Денислав Младенов търкулна топката в ъгъла на вратата, пазена от рожденика Божидар Станимиров и резултатът бе изравнен 1:1.

Пълният обрат дойде през второто полувреме, когато в 52-та мин. Цветелин Недев параболично стреля с глава и топката се оплете в мрежата на Левски.

Секунди преди това Златомир Костов от символичните домакини на мача беше изгонен от рефера Мурат Адем с втори жълт картон и съответно червен.

Снимка 605532

До края Въстаник заигра висока преса и трудно даваше възможност на "сините" да стигнат до наказателното му поле, а вратаря Виктор Петров на два пъти показа добър рефлекс.

Така на полуфинала Въстаник ще се изправи срещу Спартак 1933, който победи Искър 1945 (Нови Искър) с гръмкото 6:2. Мачът е на 12 февруари и феновете на двата тима вече тръпнат в очакване на Дербито на Северната дъга, както е наричан мачът.