Черноморец спечели с 4:2 срещу Поморие в последно тест изпитание, преди важния мач за първенство с Левски в София тази неделя, информира "Бургас футбол".

В срещата, която се проведе в Поморие играха двете единадесетовки, които по всяка вероятност ще стартират и през уикенда - някои за Поморие срещу Гигант (Съединение) в събота, а други срещу настоящия шампион в „А" група.

Дебют за Черноморец направи дошлия на проби екс нападател на Спартак (Вн) Тодор Радомиров, който влезе в игра през втората част. „Акулите" поведоха с 2:0 в резултата след голове на Георги Божилов с глава в 14-ата минута и шут на Марсио в 23-ата минута.

Поморийци намалиха с попадение от дузпа, дело на Иван Янчев в 55-ата минута. След това „новобранеца" Тодор Радомиров изненада Поморие с гол отдалеч в 64-ата минута.

Влезлия като резерва за тима на Иван Цветанов - Яни Пехливанов върна отбора си в мача - 3:2, в 78-ата минута. Крайното 4:2 оформи Никита Кошутич, който почти сигурно ще парафира с Черноморец.

Контузия получи защитникът Траян Дянков, която може да му коства участието срещу "сините" в неделя, а в спаринга въобще не игра титулярният халф Костадин Дяков.

ЧЕРНОМОРЕЦ: Иван Чворович, Стефан Трайков, Николай Николов, Николай Кръстев, Траян Дянков, Иван Цанков, Шенер Ремзи, Ванчо Траянов, Марсио Нуньо, Георги Божилов, Атанас Чипилов (Владислав Стоянов, Янко Георгиев, Веселин Пенев, Атанас Фиданин, Цветомир Цонков, Стамен Ангелов, Георги Караканов, Емил Тодоров, Никита Кошутич, Тодор Радомиров)

ПОМОРИЕ: Петър Гаргов, Павел Георгиев, Желязко Тодоров, Цветан Канелов, Щерион Гавальов, Диян Хаджиев, Стайко Стайков, Слави Шопов, Иван Янчев, Васил Калоянов, Димитър Петров (Яни Пехливанов)