Черно море отстъпи пред Лудогорец в двубоя между двата тима от 12-ия кръг на Първа лига.

Срещата завърши при резултат 0:1. Единственият гол в мача бе отбелязан от Марселиньо, разписал се след 7 минути игра.

Снимка 317888

Домакините се представиха на изключително добро ниво срещу шампиона на България, който отговори с редица бързи контраатаки както през първата, така и през втората част от сблъсъка.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Лудогорец 0:1, гол на Марселиньо!

Тежка визита за шампионите

Първото полувреме предложи интересни моменти както пред вратата на домакините, така и пред тази на шампионите на България.

За съжаление на преобладаващата част от феновете на "Тича", резултатът беше открит след само 7 минути игра, като Марселиньо се разписа с чудесен, прецизен удар. Националът даде преднина на състава си, която можеше да бъде удвоена минута по-късно, но изстрел на Пауло не намери очертанията на вратата на съперника.

Отново нападателят на гостите получи шанс да вкара гол за 0:2, но се засуети, при добра контраатака на "орлите", забави се и кълбото му бе отнето.

За варненци Цветков и Старокин не се възползваха от открили се пред тях възможности за реализиране на изравнително попадение.

Малко преди почивката Пауло бе изведен по чудесен начин зад бранителите на "моряците", но вместо да подава към останалия сам срещу празната врата Вандерсон, стреля неуспешно.

Снимка 317891

В самия край на полувремето играта загрубя, като бяха показани официални предупреждения за състезатели и на двете единайсеторки.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени драстично, като отново и двата състава се опитваха всячески да стигнат до попадение.

Близо до това на два пъти бе Вандерсон за гостите, както и Старокин, за тима на варненци.

Снимка 317886

Въпреки извършените и от двамата треньори смени обаче, нова промяна в резултата така и не бе записана.

Треньорът на гостите - Димитър Димитров сподели, че няма да пази никой от футболистите за предстоящия мач и в крайна сметка удържа на думата си. Макар че разградчани имат важно гостуване след няколко дни на Спортинг (Брага) в турнира Лига Европа, треньорът на "орлите" излезе с почти оптималния си състав.

Джиджи Бекали се изсмя на Лудогорец за оферта от 5 милиона евро

Разградчани дават пачките за 18-годишния Денис Ман, босът на Стяуа иска 50

Лудогорец вече е лидер в шампионата с 30 точки, на 4 пункта пред ЦСКА, който обаче е и с мач по-малко.

Снимка 317889

Наставникът на варненци Емануел Луканов все още няма победа начело на отбора, след като наследи на поста Георги Иванов. Черно море взе само една точка от последните си 6 мача в първенството, а освен това е в серия от 14 двубоя без победа срещу Лудогорец.