Черно море победи Калиакра с 1:0 в контрола, играна на стадиона в Каварна. Мачът бе неофициален дебют за треньора на домакините Адалберт Зафиров начело на отбора. Наставникът на гостите Стефан Генов пък пусна два различни състава преди и след почивката.

Единственото попадение в мача дойде след четвърт час игра, Новото попълнение Хермес Паломино изведе с хубав пас Георги Илиев и останал сам срещу вратаря, не сбърка за 1:0.

Лошата новина за „моряците" през това първо полувреме бе контузията на Камазола, който пострада от остро влизане на Юлиан Петков.

След почивката Иван Цачев имаше шанс на два пъти да  изравни за Калиакра. В самия край Капитанов и Тодор Колев шък изпуснаха добри положения за Черно море, като и в двата случая стражът на Калиакра Бахтерлиев имаше отлични намеси.

Черно море (I полувреме): Пиргов, С. Александров, Ал. Александров, Стоянов, Янев, Г. Илиев,. Камазола,. Божилов,  Марчев, Атанасов, Паломино

Черно море (II полувреме):Петър Денчев, Янчо Андреев, Михаил Лазаров, Цветан Йотов, Даниил Ратников, Тодор Колев, Димитър Петков, Илия Капитанов, Румен Николов

Калиакра (I полувреме): Цветан Димитров, Милен Бонев, Иван Райчев, Павел Ковачев, Александър Събев, Юлиян Петков, Георги Коруджиев, Джунейт Яшар, Цветан Филипов, Табу Уилфред, Богомил Зайцев (40-Георги Филипов)

Калиакра (II полувреме):Цветан Димитров, (63'-Христо Бахтарлиев), Антон Петров, Станислав Христов, Антон Димитров, Детелин Димитров, Никола Минков, Майкъл Тевия, Георги Кичуков, Ивайло Раденцов, Ивайло Зафиров, Иван Цачев, Илиян Чавдаров, Николай Илиев