Черно море спечели втора контрола за деня. Тимът ще проведе общо три контролни срещи преди подновяване на първенството в Първа лига.

Съперници на "моряците" са тимовете на Дунав, Лудогорец и Етър.

По-рано днес тимът на Илиан Илиев вече срещна във Варна Дунав.

След това варненци гостуваха на шампионите на техния "Хювефарма Арена" във втория си мач за деня и спечелиха с 1:0, с гол на Исмаил Иса.

Снимка 481094

Източник: Официален сайт на Лудогорец

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Черно море 0:1, гол на Иса

В събота Черно море приема Етър

Още в 9-ата минута на мача в Разград се откри първото по-сериозно положение за реализиране на попадение в полза на гостите.

Иса стреля точно, но ударът му беше спасен от започналия от първата минута на срещата Ренан.

Последва амбициране на домакините, които тръгнаха смело в предни позиции. Те заиграха с няколко футболисти в предни позиции, като не спираха да търсят верния път към целта.

Снимка 481095

Но вместо Лудогорец да нанесе удара си, това сториха варненци. В 22-ата минута Минчев напредна добре и се отчете с чудесно подаване за Иса, който даде преднина на Черно море в резултата.

Домакините опитаха да отговорят незабавно, като чрез Марселиньо можеха да стигнат до изравняване на резултата, но Митрович се намеси решително. Малко по-късно и опит на Кешеру не беше успешен.

Снимка 481092

Двете полувремена бяха с продължителност от по 40 минути, като първото приключи само с едно отбелязано попадение в него.

След паузата Лудогорец излезе на терена в напълно променен състав, като бе заменен дори вратарят на "орлите". Под рамката за разградчани застана Владислав Стоянов.

Снимка 481089

Колкото и да опитваха, домакините не успяха да върнат допуснатия гол. Нещо повече, резултатът дори можеше да стане 2:0 в полза на варненци, но те нямаха късмет при изпълненията на статичните положения.

В събота, 30 май, Черно море приема Етър от 18:00 часа във Варна.

Снимка 481090

На 7 юни варненци ще гостуват на Берое в Стара Загора, в среща от 25 кръг на първенството от 20:30 часа. Срещата е решителна, затова кой ще успее да се класира за финалната шестица.