Черно море победи с категоричното 3:0 отбора на Септември в мач от 24-тия кръг на efbet Лига. По този начин "моряците" се върнаха на победния път след 2 поредни загуби в първенството, а на обратния полюс са столичани, които загубиха след две поредни победи в Първа лига.

Головете за домакините отбелязаха Мазир Сула(5'), Исмаил Иса(39') и Влатко Дробаров(67'). С победата "моряците" се изкачиха на 5-то място във временното класиране с 39 точки, а Септември остава на 11-та позиция със своите 22 пункта.

Черно море - Септември (Сф) 3:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира в 15:00 часа

Още в началото на мача варненци се хвърлиха в атака, а в 3-та минута топката бе центрирана към Исмаил Иса, който нанесе удар с глава, но кълбото премина над напречната греда. Само две по-късно резултатът беше открит. Исмаил Иса получи пас от дълбочина, финтира Арсов и достави перфектно подаване към Сула около точката на дузпата, откъдето французина предоля Шейтанов за 1:0.

Снимка 610692

Източник: startphoto.bg

Домакините не се задоволиха с ранния гол и продължиха да натискат своя съперник. В 12-та минута Мазир Сула получи пас от Исмаил Иса и успя да подаде към Алекс Фернандес, който шутира опасно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Гостите имаха отлична възможност да възстановят равенството четвърт час след началото на мача, но изстрел на Мартин Петков от близо премина над гредата. 5 минути след това отново Мартин Петков се озова в епицентъра на събитията, след като получи дълъг пас в полето на варненци, напредна с кълбото и шутира от границата на наказателното поле, но топката облиза напречната греда и излезе в аут.

Снимка 610694

Пет минути преди почивката Черно море отбеляза второ попадение чрез играещия страхотно в този мач Исмаил Иса. Мазир Сула беше в основата на втория гол за "моряците". Той напредна с топката от центъра на терена, достигна до наказателното поле и пусна пас с петичка към Дакай, който пък от своя страна веднага продължи към Иса. №86 в състава на домакините си спря топката и с десния крак простреля Шейтанов за 2:0.

Снимка 610698

В 54-та минута гостите имаха отлична възможност да се върнат в мача. Мартин Ачков получи хубав пас в наказателното поле на домакините, но вместо да стреля към вратата, той реши да подава, ала защитата на "моряците" беше подготвена за този ход и опасността беше предотвратена.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Влатко Дробаров окончателно уби интригата с трето попадение. Мазир Сула центрира от корнер, Дробаров беше изпуснат, извиси се над всички и с глава не остави шансове на Шейтанов.

Снимка 610693

В добавеното време Мартин Петков имаше добра възможност да вкара почетно попадение за столичани, но Дюлгеров спаси изстрела му с глава.

Черно море - Септември 3:0

1:0 - Сула (5')

2:0 - Иса (39')

3:0 - Дробаров (67')