Черно море победи Славия с минималното 1:0 в първия двубой от неделната програма на втория кръг в efbet Лига.

Футболистите на треньора Илиан Илиев стояха по-добре на терена почти през целия мач и заслужено се поздравиха с успеха, след като Матиас Курьор (54') успя да се разпише, оформяйки и крайния резултат.

Черно море - Славия: 1:0: (Развой на срещата по минути)

Срещата във Варна стартира в 18:30 часа

Така отличният старт на сезона за Черно море продължава с втори пореден успех. Миналата седмица "моряците" победиха като гости Локомотив (София) с 1:0. Варненци записват и втора поредна среща без допуснат гол.

Снимка 581156

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се опитваха да наложат играта си още в началните минути. Първата атака в срещата дойде в шестата минута, когато Радослав Кирилов подаде към Галин Иванов, но Петър Босанчич успя да изчисти топката след изстрела на Иванов.

В 13-ата минута Николай Златев получи дълъг пас и пробва изстрел по земя, но топката мина покрай вратата на Светослав Вуцов.

Снимка 581154

В 24-ата минута Мазир Сула се възползва от грешка в защитата на Славия и открадна топката. Алжиренцът преодоля Емил Виячки и шутира по диагонала, но неточно.

В 31-вата минута Радослав Кирилов проби отляво и успя да подаде към съотборника си. Минчев отправи хубав изстрел, но прати топката над вратата.

Снимка 581153

В 44-ата минута Мазир Сула изведе Матиас Курьор по прекрасен начин. Нападателят нахлу в наказателното поле, но отправи разочароващ изстрел, който не затрудни Светослав Вуцов. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Венци Стефанов: Мартин ще завладее Барса

Ето какво каза

Втората част започна отлично за домакините, които поведоха в резултата в 54-ата минута. Матиас Курьор напредна добре отляво и нахлу в наказателното поле. Светослав Вуцов излезе напред и нападателят пусна топката между краката на стража и тя бавно, бавно стигна до голлинията. Венцислав Керчев направи опит да изчисти от голлинията, но той бе неуспешен.

Снимка 581159

В последните минути на срещата Ертан Томбак напредна отдясно и подаде към Радослав Кирилов пред наказателното поле. Футболистът шутира, но Иван Дюлгеров отново се намеси по отличен начин.