Отборът на Черно море успя да победи Дунав като гост с 2:0, след голове на Патрик Андраде в 5-ата минута и на завърналия се в редиците на "моряците" Матиас Курьор в 63-ата.

Снимка 467043

Двубоят стартира по отличен начин за гостите от Варна. Първо в четвъртата минута Исмаил Иса бе изведен от Матиас Курьор, но шутът му попадна право в ръцете на Макенджиев. Само една минута по-късно Патрик Андраде даде ранен аванс на "моряците"! Минчев стреля, но топката бе блокирана от защитник на Дунав и след това стигна до Андраде, който бе непокрит и от точката на дузпата насочи топката неспасяемо в мрежата на "драконите".

Дунав 0:2 Черно море, Курьор с гол в повторния си дебют за "моряците"

Двата тима излизат в битката на североизточна България

В 15-ата минута Грешка в отбраната на Черно море позволи на Стефан Христов да излезе сам срещу вратаря, но той си поведе твърде дълго топката и пропусна страхотна възможност да изравни резултата.

В 28-ата минута Мартин Минчев бе на косъм от това да покачи резултата на 2:0. Исмаил Иса изведе Минчев по перфектен начин, който напредна и стреля, но късметът не бе с него, тъй като ударът му срещна гредата. Малко по-късно, младокът направи още един пропуск, този път с глава.

Снимка 467028

Стефан Христов бе близо до това да върне равенството в 39-ата минута, след като успя да открадне топката и напредна от центъра чак до наказателното поле, но адашът му Стефан Станчев успя да го настигне и да избие топката.

През втората част Свилен Щерев не успя да насочи топката във вратата, след като засече топката с глава след корнер в 47-ата минута.

Снимка 467029

6 минути по-късно Черно море дръпна в резултата с два гола. Матиас изведе Исмаил Иса, който стреля, вратарят изби, но право в краката на Курьор, за когото не бе трудно да прати топката в опразнената врата за 0:2.

До края на мача Митко Митков пробва на два пъти да изненада Макенджиев, но ударите му бяха твърде безопасни. Родриго също бе близо до това да отбележи на няколко пъти, но и при него липсваше точност.

След този двубой Черно море се изкачи на 5-ата позиция, а Дунав остава на 12-ото място. В следващия кръг "моряците" приемат Левски на "Тича", а "драконите" гостуват в столицата на Славия.