Черно море победи ФК ЦСКА 1948 с 2:0 в ранния понеделнишки мач в efbet Лига. Пред своите фенове на "Тича" варненците изравниха клубен рекорд - записаха серия от 11 мача без загуба, което се е случвало досега едва два пъти, през сезони 1968/1969 и 2008/2009 година.

Домакините отблеязаха по един гол през двете полувремена и не дадоха никакви шансове на ФК ЦСКА 1948 да си помисли за нещо повече от загуба.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Черно море - ФК ЦСКА 1948, гостите не създадоха положения през втората част

Момчетата на Илиан Илиев ще търсят 11-ти мач без загуба в първенството

В самото начало Мартинов центрира добре в наказателното поле на Черно море, но Денислав Ангелов не успя да овладее, а и впоследствие беше осъдено нарушение срещу Иван Дюлгеров в атака.

В 12-ата минута страхотен изстрел на Евгений Сердюк беше изваден от Даниел Наумов в ъглов удар. Гостите отвърнаха чрез чудесен шут на Емил Мартинов, който бе спасен от Дюлгеров със сетни сили.

Така се стигна до 28-ата минута, когaто капитанът Даниел Димов прониза гостите с шут от около точката на дузпата. Той получи хитър пас от Влатко Дробаров, който се ориентира най-добре след ъгловия удар.

Малко след това Шут на Евгений Сердюк от пряк свобдоен удар мина покрай лявата греда на гостите.

В 33-ата минута втори жълт картон на Емил Мартинов беше спестен. Този път безкомпромисният му фаул бе срещу Велислав Василев. Домакините обяснимо имаха сериозни претенции футболистът да бъде изгонен.

През второто полувреме надделя битката пред футбола. В самото му начало Денислав Ангелов беше изведен отлично, но тръгна да преминава вратаря на домакините, бутна си топката напред, а след това не успя да я догони и тя излезе в аут.

В самия край на мача Симеон Петров извърши нарушение срещу Зе Гомеш в наказателното поле. Пабло Гарсия с безкомпромисно изпълнение на наказателния удар вкара дузпата и сложи точка на спора.

Така Черно море събра 32 точки и е само на една зад втория ЦСКА, но и с три мача повече. ФК ЦСКА 1948 е десети с 18 пункта.