Черно море победи Етър с 2:0 в контролна среща на стадион "Тича" във Варна. В двубоя Илиан Илиев използва два различни състава и 9 футболисти, излезли от школата на "моряците".

Черно море започна силно срещата и още в 7-ата минута можеше да открие резултата. Мартин Минчев получи топката в наказателното поле и стреля, но топката премина встрани от вратата.В 29-ата минута Илиан Илиев продължи с глава центриране отдясно. Топката попадна в Родриго, който финтира бранител и с десния крак я прати в далечния ъгъл за 1:0.

Снимка 481523

Източник: Официален сайт на Черно море

В 37-ата минута Мартин Минчев направи добър пробив през центъра, но бе затворен пред наказателното поле. Младият нападател върна топката към Патрик Андраде, който отправи бомбен удар, но над вратата. В 44-ата минута Етър отправи първи удар в очертанията на вратата на Черно море. Милчо Ангелов получи топката пред наказателното поле, поведе си я и стреля, но право в ръцете на Миодраг Митрович.

Снимка 481525

В 53-ата минута Матиас Курьор бе изведен леко под ъгъл, но очи в очи с вратаря на гостите от Илиан Илиев - младши и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

В 62-ата минута Илиан Илиев нов състав. На терена се появиха Цветомир Панов, Димитриос Хантакиас, Мирослав Енчев, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Емил Янчев, Жордао Кардозо, Исмаил Иса, Денислав Ангелов, Велислав Василев. До края на срещата варненци създадоха няколко добри атаки.

Снимка 481522

Първо Денислав Ангелов проби отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Исмаил Иса с шпагат успя да стреля, но топката срещнта тялото на плонжиралия страж Христо Иванов.

Снимка 481519

В 89-ата минута Петър Вуцов стреля от границата на наказателното поле, Христо Иванов успя да избие но Велислав Василев довкара топката за 2:0.

Така Черно море записа две победи и загуба в контролите преди рестарта на първенството. Варненци отстъпиха с 0:1 на Дунав във Варна и победиха Лудогорец с 1:0 в Разград.

В 25-ия кръг на първенството "моряците" гостуват на Берое в Стара Загора. Срещата е на 7 юни от 20:30 часа.