Черно море победи Ботев в Пловдив с 2:0. Двата тима се срещнаха в мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

"Моряците" създадоха много повече положения за гол от домакините, които бяха неузнаваеми днес.

След този сблъсък двата тима вече са с равни точки, по 25, в ожесточена битка за третото място във временното класиране.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Ботев (Пловдив) - Черно море, "моряците" сложиха точка на спора с втори гол

Мачът е от 15:15 часа

Василев започна много силно отдясно и след негов пробив добре намери Андраде, който пропусна. Малко по-късно силен шут на Василев премина опасно близо, но малко над вратата на Аргилашки.

Последваха и два пропуска на Сердюк, с което канонадата към вратата на домакините в пърите епизоди от срещата продължи.

В 25-ата минута домакините отговориха. Добра атака, в която Неделев намери Бароан, който влезе в наказателното поле и комбинира с Рабей. Насочи шута си към обратния ъгъл, а Дюлгеров с върха на пръстите си успя да закачи топката и да я избие в корнер.

Така се стигна до първия гол. Ботев пропиля страхотна възможност и гостите изнесоха образцово за секунди. Андраде успя да намери Сердюк с дълга топка, а последният простреля Аргилашки за четвъртия си гол в efbet Лига.

Миг по-късно последва дълга пауза за разглеждане на ВАР, имаше съмнения за дузпа за Черно море.

Системата посочи - Генев е играл с ръка малко пред наказателното поле и получи жълт картон, а гостите изпълниха пряк свободен удар, а не дузпа.

От него Гарсия опита с много красив удар, който премина на сантиметри над вратата.

Снимка 554197

Източник: Официален сайт на Ботев

В началото на второто полувреме Даниел Димов не успя да се разпише от непосредствена близост след отлично центриране. Още един негов шут мина покрай вратата малко след това.

Пет минути преди края Панайотов стреля мощно, но Аргилашки показа отличен рефлекс.

Така се стигна до 88-ата, когато Черно море сложи точка на спора чрез Пабло Гарсия. Испанецът намери пролука в отбраната на домакините и шутира с левия крак от средна дистанция, а премереното му изпълнение се превърна в гол.