Черно море победи Ботев (Пловдив) в първия мач от плейофите на групата, която се бори за 7-ото място в класирането. "Моряците" се наложиха с 3:1 на "Тича".

По този начин тимът, воден от Илиан Илиев запазва много добри шансове за позицията, даваща право за бараж за Лига Европа, а от своя страна "канарчетата" напълно се сбогуваха с мечтата си за турнира. Черно море пречупи пловдивчани за точно шест минути след първия съдийски сигнал, повеждайки с 2:0.

Родриго се разписа и двата пъти, а Атанас Илиев опита да върне тима си в мача, намалявайки до 2:1. Зе Гомеш сложи точка на спора минути преди края на първата част.

Мачът започна вихрено за домакините. В 3-ата минута, Родриго нахлу в наказателното поле, опита удар, топката мина през няколко играчи, получи се рикошет и кълбото влетя в мрежата за 1:0.

Само минута по-късно Филип Филопов препъна Родриго в наказателното поле и съдията Занев отсъди дузпа. Зад бялата точка застана именно Родриго, който не сгреши и направи кошмара за пловдивчани пълен.

Черно море - Ботев (Пловдив), 7-ото място става мираж за "канарчетата"

Домакините се надяват да продължат възходящата си серия

В 15-ата минута "моряците" бяха близо до класическия резултат, след като Панайотов стреля от сериозна дистанция, топката влизаше във вратата, но Аргилашки се намеси със сетни усилия и спаси.

Десет минути по-късно Атанас Илиев получи от Маркиньос между двама, напредна, Стефан Станчев се опита да се намеси в наказателното поле, но се препъна и нападателят стреля безпощадно за 2:1.

В 36-ата минута всичко в мача свърши. Зе Гомеш засече подаване в наказателното поле, стреля пред погледа на Филипов, който се опита да го спре, но без успех - топката бе в мрежата за 3:1.

В 42-ата минута Ботев остана с човек по-малко след като Филип Филипов бе изгонен с втори жълт картон.

През второто полувреме темпото на игра спадна. "Канарчетата" се опитваха да измислят нещо в атака, но без никакъв успех. В 69-ата минута Атанас Илиев получи в наказателното поле и с великолепен изстрел от въздуха принуди Георги Георгиев да се намесва решително.

Снимка 529714

След този мач, Черно море е на 7-ата позиция с 40 точки, докато Ботев е 10-ти с 24 пункта.