Черно море записа победа над Берое в мач от 3-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" се наложиха с 2:0 като гост в Стара Загора.

Това е втори пореден успех за тима на Илиан Илиев през сезона. На старта варненци направиха 0:0 с Царско село, а в миналия кръг надвиха Ботев (Пловдив) с 2:0.

Черно море до момента няма допуснат гол. Така отборът стана и временен лидер на efbet Лига преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Снимка 542309

За Берое пък това е първо поражение след двата успеха - над Пирин и Локо (София).

Големият отсъстващ за домакините бе Мартин Камбуров, който в миналия кръг срещу "орлетата" бе наказан, но непосредствено след това е получил травма. Голаджията е само на един гол от изравняване на рекорда на Петър Жеков. В негово отсъствие съотборниците му пропуснаха доста и на няколко пъти бяха близо до гола.

Срещата започна по-добре за Берое.

В 4-ата минута, Илиян Стефанов засече подаване от ляво на Кийлън Лебон и от границите на наказателното поле стреля, но в напречната греда. Двадесет минути по-късно, Касми опита удар, топката попадна в Андраде, който стреля много опасно, но Бакер се намеси и изби.

Берое - Черно море, Касми удвои

Двата отбора ще се изправят един срещу друг тази вечер от 21:00 часа

Домакините упорито търсеха попадение, но така и не успяваха. В началото на втората част "моряците" удариха. Касми напредна по левия фланг и намери Панайотов, който отдясно пусна към Родриго и нападателят от около точката на дузпата стреля, матирайки Бакер за 0:1.

Снимка 542307

В 56-ата минута, Касми започна атака и подаде към Стефан Велев, който напредна по фланга. Халфът опита удар, Бакер отклони, топката попадна в Касми, който с премерен удар разстреля мрежата му за 0:2. Последваха доста опити за отговор от страна на домакините.

Снимка 542306

В 64-ата минута, Камара проби защитата на "моряците", подаде към Кукула отдясно, но нападателят не успя да овладее добре топката и от няколко метра пред вратата стреля неточно.

В 72-ата минута, Кукула напредна вихрено, Дробраров го дебнеше и нападателят на домакините падна в наказателното поле. Сигнал от Чинков за нарушение нямаше, а след разглеждане от ВАР стана ясно, че дузпа няма.

Снимка 542312

Две минути по-късно, Кукула отправи удар от фаул, топката тупна под напречната греда, но не влезе. В последната минута на редовното време Зе Гомеш вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.