Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители:

Иван Тасев бе заменен от Ивайло Тодоров. Това е и дебют за младока от школата на Пирин в професионалния футбол

90+9′

Спас Георгиев бе заменен от Лазар Еринин

90′

10 минути добавено време!

86′

Станислав Костов бе заменен от Даниел Иванов

83′

Съдията пуска авантаж, но сега се върна, за да покаже жълт картон на Даниел Димов за нарушение срещу Занев.

79′

Влатко Дробаров е контузен и заменен от Родриго Вилела.

69′

ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! След грешка в отбраната на Пирин Сула засече отбита топка и намери Евгений Сердюк, който овладя и стреля от близко разстояние в близкия ъгъл, но съдията не зачете гола заради засада. След 5-минутно разглеждане на ВАР, попадението бе зачетено!

64′

Смяна все пак има и Преслав Йорданов влезе в игра на мястото на Дяков.

60′

Медицинският щаб даде знак, че капитанът на гостите Дяков трябва да бъде сменен, тъй като се контузи и няма да може да продължи мача. За момента, опитният играч стиска зъби и остава на терена.

55′

Янко Георгиев! Стражът на гостите отново спаси гостите след като улови топката при удар на Евгений Сердюк отблизо.

54′

Виктор Попов центрира отлично към Курьор, който засече и стреля много опасно с глава, но вратарят на Пирин Янко Георгиев се отличи с много добра изява и изчисти в корнер.

50′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Костов намери в дълбочина Иван Тасев, който остана сам срещу вратаря. 19-годишният талант от школата на клуба, прокара топката между краката на Дюлгеров и тя влезе за 0:1!

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

Велислав Василев е заменен от Мазир Сула

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

Велислав Василев центрира от ъглов удар отдясно, но Хубчев изби решително.

40′

Без положения в последните минути на полувремето

26′

Отменен гол на Пирин! Станоев отправи центриране от пряк свободен удар, Стилиян Николов засече и разстреля мрежата ан Дюлгеров, но съдията не зачете попадението заради засада! ВАР потвърди решението на съдийската бригада след 3-минутно разглеждане на ситуацията.

21′

Възможност за домакините! Сердюк напредна и се измъкна от Стилиян Николов, нападателят на "моряците" стреля от близка дистанция, но неточно.

13′

Влатко Дробаров получи жълт картон

10′

Домакински натиск, което си личи и по притежанието на топката: Черно Море: 81%, Пирин: 19%.

5′

Цветомир Панов бе изпуснат от Дяков и Дюлгеров и получи пространство да стреля по посока на близкия ъгъл, но новият страж на "орлетата" Янко Георгиев се намеси и не позволи ранен гол в мрежата си.

2′
Илиан Илиев получи награда за Треньорът №1

От Футболист на годината

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СБЛЪСЪКА НА "ТИЧА"!

1′

39 Николай Златев

Отборите на Черно море и Пирин откриват съботната програма от 22-ия кръг на efbet Лига. Двата тима си дават среща на стадион "Тича" от 15:00 часа, като се нуждаят от задължителни точки, които ще им помогнат в борбата за реализиране на целите им в шампионата. Домакините се борят за престижно място в Топ 3, докато "орлетата" трябва да подсигурят оставането си в елита.

Илиан Илиев определи групата за мача с Пирин

Двубоят е в събота

Пирин впечатлява с представянето си в последните си мачове. Страхотната форма на благоевградчани започна още през есента, когато тимът първо направи 1:1 с ЦСКА, а след това разби Лудогорец с 5:3 в Разград. През пролетта "Орлетата" набързо добавиха още две победи на сметката си - срещу Локо (Сф) (2:1) и срещу Арда (1:0). Сега за тима предстои доста тежко гостуване, но той е амбициран да продължи със силните си игри.

Двата тима вече се изправиха един срещу друг през пролетта. Тогава те си спретнаха доста вълнуващо реми на стадион "Христо Ботев", завършило 2:2. Иначе общата статистика показва, че силите са доста изравнени. В досегашните 45 мача помежду им в елита варненци имат леко предимство от 18 победи, 13 равенства и 14 загуби.

Черно море подписа с вратар

Галин Григоров стана част от тима

В Черно море единственият проблем е отсъствието на контузения Каспаравичус. Илиан Илиев вероятно ще пусне в игра Дюлгеров на вратата и пред него в отбрана Попов, Атанасов, Дробаров и Панов. Димов и Гарсия ще са опорни халфове, а Василев и Курьор ще бъдат на крилата. Атаката ще води Сердюк, а Панайотов ще бъде зад гърба му в ролята на плеймейкър.

Пирин (Благоевград) потегля към Варна без трима основни играчи

За срещата с Черно море

В Пирин проблемите не са малко. Наставникът Радослав Митревски не може да използва трима основни играчи в лицето на контузените Венцислав Бенгюзов и Николай Бодуров, както и наказания Станислав Манолев.

Главен съдия на срещата е Ивайло Ненков, с помощници Петър Митрев и Драгомир Милев. С ВАР ще се занимават Георги Димитров и Иво Колев. Делегат на БФС е Димитър Димитров, а Димитър Костов зорко ще следи за работата на реферите.