Отборът на Черно Море се класира на финал в турнира за Купата на България след успех като гост над втородивизионния Шумен с 2:1 след продължения в полуфиналите на надпреварата. Възпитаниците на Ясен Петров обаче не достигнаха никак лесно до успеха на стадион "Панайот Волов", макар да успяха да поведат рано в резултата след гол на Масена Моке в 11-та минута на срещата.

Тъмнокожият нападател на "моряците" изненада вратаря на домакините Григоров с далечен изстрел и Черно Море поведе в резултата. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка - в 26-та минута Християн Християнов при втория си опит улучи рамките на вратата и прати кълбото в мрежата на варненци за 1:1.

До края на полувремето домакините имаха още две възможности чрез Киков и отново Християнов, но нов гол не падна. Не се стигна до попадение и през второто полувреме, в което двата отбора внимаваха повече да не получат попадение, отколкото да отбележат такова. Така се стигна до продължения, в които Черно Море имаше повече шанс и успя да донесе победата на тима си.

В 96-та минута Петър Жеков стреля от около 20 метра, кълбото рикошира в гредата и се върна в краката на Петър Костадинов, който от точката на дузпата отбеляза за 1:2.  До края и на второто продължение гостите можеха да достигнат и до трети гол, но вратарят на Шумен Григоров спаси дузпа на Веселин Вачев и резултатът остана непроменен - 1:2.

Така Черно Море се класира за финалния двубой на турнира за Купата на България, който ще се играе на 24 май. Там противник на варненци в спора за трофея ще е шампионът ЦСКА, който победи Нафтекс в другия полуфинален двубой с 4:1.