90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители:
90′

Черно море удържа аванса си до края на срещата и се поздрави с успех срещу директен опонент за място в Топ 6. Варненци вече са четвърти в класирането с 45 точки, докато Локомотив Пловдив остана шести с 43.

89′

Илиан Илиев убива темпото с нови смени.

89′
85′

Петър Витанов получава жълт картон.

84′

Томаш отчаяно търси промяна с нови смени.

84′
79′

Поредна смяна и за Черно море.

79′

Промяната продължава.

76′

Томаш прави смени.

76′

Димитър Илиев отстъпва мястото си на Бабакар Дион.

71′

Този път вече Черно море излиза напред. След корнер Стефан Велев отклони топката, тя попадна у Живко Атанасов, който с глава направи 2:1.

69′

Атанас Илиев напуска за сметка на Исмаил Иса.

61′

Алекс Фернандес извежда Черно море отново напред в резултата, но попадението е отменено след намесата на ВАР заради нарушение преди топката да попадне в краката му. Тогава Стефан Велев фаулира Ерик Сорга.

51′

Поредна ключова намеса на Хоркач след удар на Атанас Илиев.

47′

Георги Давидов дава началото на второто полувреме.

47′

Зебли отстъпва мястото си на терена на Иванов.

44′

Капитанът Васил Панайотов получава жълт картон.

45+1′
Снимка 614678

Източник: startphoto.bg

Двата отбора се оттеглят при равенство.

45′

Гостите можеха да стигнат до пълен обрат, но Димитър Илиев пропусна, след като вратарят Иван Дюлгеров хвана ъгъла и с пръстите изби. Наказателният удар беше отсъден след проверка с ВАР за нарушение именно срещу Илиев. След пропуска в наказателното поле на Черно море възникна напрежение между футболисти на двата отбора, завършило с отсъждане на два жълти картона.

36′

Локомотив (Пд) бързо стигна до равенството чрез Джовани.

31′

Логичното се случи в 31-ата минута. Центриране от фланга беше засечено от капитана на "моряците" Васил Панайотов във вратата на Локомотив.

30′

Алекс Фернандес стреля от дистанция, но доста над вратата на Локомотив.

21′

Натискът на "моряците" продължи и те бяха много близо до отбелязване на първия гол в срещата. Едгар Пачеко центрира в наказателното поле към нападателя Атанас Илиев, който от близка дистанция с глава обаче стреля право в ръцете на Динко Хоркаш.

17′

Динко Хоркаш отново спаси тима си, след като отрази удар от въздуха на Едгар Пачеко.

11′

В 11-ата минута Матеус засече с глава центриране от корнер, но младият страж на Черно море Динко Хоркаш показа класа, избивайки майсторски кълбото.

8′

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на Локо. "Моряците" направиха бърза атака. Васил Панайотов подаде към Едгар Пачеко, който не се забави и стреля, но кълбото премина на сантиметри от целта.

1′

39. Николай Златев 25. Петър Андреев

Черно море и Локомотив (Пловдив) се изправят един срещу друг в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Тича" започва в 20:15 часа. Мачът е изключително важен и за двата отбора в битката за Топ 6.

Измина точно един месец от последния мач на Черно море във Варна, който завърши с категоричното 3:0 над Септември (София). През април "моряците" изиграха две силни визити. Първата от тях бе за Купа на България, а след успех с 2:1 над ЦСКА тимът се класира за полуфинал, на който ще срещне Лудогорец. В предишния кръг от Първа Лига пък Атанас Илиев се разписа за 1:0 в 78 минута за успеха над Хебър в Пазарджик.

Илиан Илиев: Възмутен съм от БФС

Той разкри, че освен наказанието на Александър Василев към момента няма други кадрови проблеми преди мача в понеделник.

Със силно представяне на отбранителната линия, отборът на Локомотив (Пловдив) загуби само веднъж през 2023 година. И победите обаче не са много, като тази с 2:1 над Септември (София) в предишния кръг бе едва втора през пролетта. "Смърфовете" изиграха един от най-силните си двубои, но учудващо не успяха да го затворят със суха мрежа.

Томаш избра "смърфовете" за битката с Черно море

Мачът е утре

Илиан Илиев няма да може да разчита на наказания Александър Василев. Домакините ще разчитат на добрата форма в атака на Исмаил Иса, Атанас Илиев и Алекс Фернандес.

Гостите нямат проблеми с контузени и наказани футболисти. Наставнкът Александър Томаш обаче отново не може да разчита на новите попълнения Алфа Конте, Хорхе Сегура и Кристиан Мендоса. Те все още не са картотекирани.