Черно море изигра много силен мач и изпусна победата срещу Царско село. Двубоят на "Тича" завърши 3:3. Варненци имаха аванс от два гола, но в края допуснаха изравняване.

Васил Панайотов откри резултата в 7-ата минута. В 17-ата минута Димитър Костадинов изравни, но само три минути по-късно Влатко Дробаров отново изведе домакините напред в резултата. В края на първата част Илиан Илиев направи резултата 3:1. През второто полувреме "моряците" удариха две греди, а Лъчезар Балтанов (75) и Емануил Манев (84) донесоха точка на столичани.

Така Черно море събра 41 точки и остава на седмо място във временното класиране. Царско село е осми с шест точки по-малко.

Черно море - Царско село 3:3, гол на Манев

Мачът е днес от 18:30 часа

Срещата започна много силно за домакините, които от самото начало на мача започнаха да създават положения пред вратата на Джони Пласид. В 6-ата минута Мартин Дичев намери Зе Гомеш в наказателното поле, но нападателят не успя да отправи голов удар.

Минута по-късно обаче "моряците" вече бяха напред в резултата. Илиан Илиев отне топката от съперников играч пред наказателното поле и подаде към непокрития Васил Панайотов. Халфът с мощен удар в десния ъгъл от около 20 метра не остави шансове на вратаря на гостите.

Снимка 530132

В 10-ата минута Файсел Касми намери оставения сам в наказателното поле Илиан Илиев, който отправи голов удар с глава, но Пласид с чудесна намеса изби. Четири минути по-късно Зе Гомеш напредна през центъра и шутира по земя, но покрай вратата.

Царско село успя да стигне до изравнителен гол при първата си по-сериозна атака в мача. В 17-ата минута Андерсон се справи отляво с Цветомир Панов, напредна и чукна към Димитър Костадинов, който от няколко метра не сбърка.

Снимка 530134

Само три минути след това варненци отново бяха напред в резултата. Илиан Илиев получи от Леандро Андраде отляво след къс корнер и центрира остро в наказателното поле. Влатко Дробаров беше изпуснат от защитата на гостите и с глава вкара за 2:1.

В 33-ата минута Пласид сбърка при изнасянето на топката и я прати в краката на Илиан Илиев. Националът веднага отправи удар, който обаче вратарят успя да улови. В 41-ата минута опасен удар на Файсел Касми от далечна дистанция мина покрай вратата. Малко след това Реян Даскалов също сбърка при изнасянето на топката, но "моряците" отново не се възползваха, след като Пабло Гарсия отправи слаб удар.

Снимка 530133

В 43-ата минута Панайотов изпълни бързо пряк свободен удар в половината на домакините и намери Андраде отдясно. Крилото напредна и подаде към Зе Гомеш. Португалският нападател с прецизно центриране качи топката на главата на Илиан Илиев на далечната греда, а десетката стори най-лесното - 3:1.

Втората част започна с натиск на Черно море. В 51-ата минута Зе Гомеш се озова на стрелкова позиция, но бе притиснат от Луис Педро и не успя да отправи хубав завършващ удар. Малко след това Пласид се справи с шут на Пабло Гарсия.

Снимка 530136

В 56-ата минута Даскалов загуби топката в наказателното поле. Кълбото стигна до Андраде, който от малък ъгъл нацели гредата. Три минути след това Дичев намери Панайотов пред наказателното поле. Халфът отправи удар, който Пласид спаси.

В 62-ата минута гредата спаси за втори път Царско село. Пабло Гарсия изпълни великолепно пряк свободен удар отдясно на наказателното поле, но топката срещна страничния стълб.

Снимка 530137

В 70-ата минута "царете" бяха близо до гол. Андерсон проби отляво и с пас по земя намери Емануил Манев, който стреля над вратата. "Моряците" обаче бяха наказани за пропуските си пет минути след това. Дилан Мертенс напредна с топката и намери Лъчезар Балтанов, който с външен фалц от около 15 метра прати топката в долния десен ъгъл за 3:2.

В 84-ата минута столичани стигнаха до изравнителен гол. Тогава Манев изведе Панайотис Лука очи в очи с Георгиев. Стражът на Черно море изби удара на кипъреца, но топката стигна до Манев, който я прати във вратата за 3:3.

В продължението на мача Вилела се озова сам отляво срещу Пласид, но вратарят спаси.