Черно море и Пирин не се победиха в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Оспорваната среща на "Тича" завърши 1:1.

Първи в резултата поведоха "орлетата" чрез младия Иван Тасев, а по-късно украинецът Сердюк изравни. При попадението на "моряците" се стигна до 5-минутно разглеждане от системата ВАР, което сериозно изнерви всички на и около терена.

Снимка 565824

Въпреки точката, гостите могат да съжаляват за нова контузия на ключов играч. Капитанът в този мач Светослав Дяков напусна принудително заради проблеми в аддукторите.

След този мач, Черно море е трети с 36 точки, а Пирин е 10-ти с 22 пункта.

Снимка 565823

Срещата започна с домакински натиск. В началните минути, Цветомир Панов бе изпуснат от Дяков и Дюлгеров и получи пространство да стреля по посока на близкия ъгъл, но новият страж на "орлетата" Янко Георгиев се намеси и не позволи ранен гол в мрежата си.

Черно море - Пирин, "моряците" изравниха след 5-минутно разглеждане от ВАР

В досегашните 45 мача помежду им в елита варненци имат леко предимство

В 26-ата минута се стигна до първото значимо събитие в мача. Станоев отправи центриране от пряк свободен удар, Стилиян Николов засече и разстреля мрежата на Дюлгеров, но съдията не зачете попадението заради засада.ВАР потвърди решението на съдийската бригада след 3-минутно разглеждане на ситуацията.

Снимка 565822

До края на полувремето не се стигна до опасности пред двете врати. Играта продължи да бъде оспорвана през вторите 45 минути.

Само пет минути след подновяването на играта, Костов намери в дълбочина Иван Тасев, който остана сам срещу вратаря. 19-годишният талант от школата на клуба, прокара топката между краката на Дюлгеров и тя влезе за 0:1. Минути по-късно вратарят на гостите Янко Георгиев се намеси решително, за да спаси тима си на два пъти. Първо Виктор Попов центрира отлично към Курьор, който засече и стреля много опасно с глава, но вратарят изчисти в корнер, а след това спаси удар на Сердюк.

Снимка 565821

В 69-ата минута се стигна до изравнително попадение. След грешка в отбраната на Пирин Сула засече отбита топка и намери Евгений Сердюк, който овладя и стреля от близко разстояние в близкия ъгъл, но съдията не зачете гола заради засада. След 5-минутно разглеждане на ВАР, попадението бе зачетено. Продължителната намеса на системата, наложи и значително продължение от 10 минути.

В добавеното време, не се случи нищо опасно пред двете врати и така двата отбора си поделиха по точка.