Черно море и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лиг, игран на стадион "Тича" във Варна.

След нулево първо полувреме, играчите на Илиан Илиев вдигнаха драстично оборотите през втората част и пропуснаха куп положения, в които можеха да отбележат гол. С пропуски се отличиха Исмаил Иса и влезлият като резерва Атанас Илиев. Като за капак на всичко "моряците" на два пъти пратиха топката във вратата на столичани, но съдията Валентин Железов отмени попаденията след консултация с ВАР.

Черно море - ФК ЦСКА 1948: 0:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Taка Черно море вече изостава от Левски в битката за четвъртото място, което може да донесе мач за класиране в Европа, ако Лудогорец или ФК ЦСКА 1948 спечели Купата на България. "Моряците" са пети с 49 точки, с 2 по-малко от "сините". ФК ЦСКА 1948 остава на трета позиция с 58 пункта.

Снимка 616341

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се опитваха да наложат играта си, но интересните ситуации пред вратите на Иван Дюлгеров и Даниел Наумов липсваха.

Първата опасност дойде в 10-ата минута. След продължителна атака на "моряците", топката стигна до Васил Панайотов, който стреля от воле, но прати кълбото над вратата.

Снимка 616333

В 17-ата минута столичани отговориха подобаващо. Педриньо центрира от корнер. В наказателното поле Октавио засече с глава, но Иван Дюлгеров успя да изчисти с крак.

В 37-ата минута се стигна до най-сериозната ситуация през първото полувреме. Исмаил Иса попречи на Дание Наумов да избие центриране от корнер. Топката се озова в Живко Атанасов, който я прати във вратата. Съдията Валентин Железов обаче отмени гола заради нарушение в атака.

В края на първата част Георги Русев стреля от далечно разстояние, стигна се до рикошет, който доведе до корнер. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

БФС посече жестоко Черно море и Илиан Илиев

Ето всички наказания на ДК

В началото на втората част варненци отново пратиха топката във вратата. Тя на няколко пъти бе шутирана към Даниел Наумов. В крайна сметка след сериозна доза късмет, Фернандес стреля, кълбото рикошира в крака на Елитон и влезе във вратата. Останаха съмнения за засада на Исмаил Иса. Валентин Железов прегледа ситуацията и отмени попадението и то не заради това. Оказа се, че Сула е извършил нарушение в хода на атаката.

Снимка 616334

В 65-ата минута последователни удари на Васил Панайотов и Алекс Фернандес бяха блокирани, а шест по-късно от трудна позиция Лазар Марин стреля с глава, но в аут.

В 79-ата минута Атанас Илиев преодоля Елитон и Марин и нахлу отляво в наказателното поле. Нападателят стреля по диагонала, но топката не намери рамките на вратата.

Снимка 616331

В 84-ата минута "моряците" пропуснаха златна възможност да нанесат своя финален удар. Чудесно центриране отляво стигна до Матеус Машадо, който се намираше на линията на малкото наказателно поле. Той отигра с глава, но прати топката на сантиметри от рамките на вратата.

Тодор Янчев: Шансове за титлата? Не, аз съм реалист