Черно море и Берое завършиха наравно 1:1 в двубой от 20-ия кръг на efbet лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

Алекс Фернандес (13') даде аванс за домакините още в началото на мача и заралии трябва да са щастливи, че се оттеглиха на почивката само с един гол пасив, след като Атанас Илиев пропусна няколко отлични възможности да отбележи. Към средата на втората част Тонислав Йорданов (72') изравни, благодарение на асистенция на Сана Гомес, който изведе нападателя след изпълнение на тъч.

Срещата бе предшествана от минута мълчание в памет на Петър Жеков.

Така Черно море е на шестото място в класирането на първенството с актив от 33 точки, с една повече от Арда и една по-малко от Локомотив (Пловдив). Берое пък е 11-и с 20 пункта.

Черно море - Берое: 1:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна добре за "моряците", които поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и в третата минута стигнаха до добра възможност. Топката стигна до Петар Босанчич след карамбол при изпълнение от пряк свободен удар. Той шутира, но кълбото се удари в тялото на защитник на Берое.

Снимка 607144

Източник: startphoto.bg

В 13-ата минута Алекс Фернандес се разписа. Велислав Василев комбинира добре с Атанас Илиев и нахлу в наказателното поле отдясно на Берое. Той пусна тънък пас към Алекс Фернандес, който стреля директно и прати топката във вратата.

Снимка 607143

В 19-ата минута Атанас Илиев пое топката малко след центъра на терена. Нападателят видя леко излезлия напред Иван Караджов и опита да го прехвърли. Стражът на Берое обаче се усети навреме и успя да чукне топката и тя отиде над гредата.

Снимка 607142

В 33-ата минута имаше още едно красиво изпълнение на Атанас Илиев. Виктор Попов центрира отляво и нападателят отигра подаването със задна ножица. В крайна сметка действията на Илиев бяха излишни, тъй като бе отсъдена засада.

В 36-ата минута заралии отговориха с опасна атака. Калоян Кръстев напредна отляво и пусна остър пас в опасна близост до голлинията към Вини Трибуле. Футболистът обаче не успя да стигне до топката, която пресече пеналтерията и напусна очертанията на терена. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Илиан Илиев: Забравихме мача с Левски, имаме в какво да се подобряваме и работим сериозно

Днес Черно море приема Берое от 15:00 часа

Първите минути на втората част се изиграха при ниско темпо и до положения пред двете врати така и не се стигна.

Снимка 607141

След малко повече от час игра Тонислав Йорданов изведе Калоян Кръстев бе на добра позиция за изстрел. Футболистът обаче не успя да уцели вратата.

В 72-рата минута Тонислав Йорданов изравни. Попадението дойде след тъч. Топката бе хвърлена във вътрешността на пеналтерията. Защитата на домакините не се ориентира добре и кълбото стигна до Йорданов, който я прати във вратата.

Снимка 607145

До края на срещата варненци натикаха съперника си в неговата половина в опит да стигнат до успеха, но добре подредената защита на Николай Киров не позволи да се стигне до промяна в резултата.

От Берое за Жеков: Благодарим ти за всичко, което ни даде!