90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители:
90′

Черно море и ФК ЦСКА 1948 изиграха зрелищен мач на "Тича", завършил без победител - 1:1.

89′

Атанас Илиев е намерен с далечно подаване зад отбраната на гостите, но е в положение на засада.

89′

Мазир Сула излиза, на негово място се появява Матеус.

89′

Финалните минути са интригуващи, като и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до победата, но нямаха късмет. В последната минута на добавеното време Александър Василев отправи бомбен удар, отразен от Даниел Наумов с майсторство.

81′

Резервата Педриньо получава първия жълт картон в срещата.

80′

Гостите изпълниха ъглов удар, след който не последва нищо сериозно.

78′

И двата отбора не са се примирили с равенството и играят за трите точки, като атаките следват една след друга към двете врати.

72′

Принудителна смяна в Черно море. Цветомир Панов получи контузия и е заменен от Росен Стефанов.

70′

Резервата Радослав Кирилов получи топката отляво, навлезе в полето на варненци и потърси далечния ъгъл, но ударът му мина покрай вратата.

57′

Тодор Янчев предприе тройна смяна. Топузов излезе, влезе Педриньо.

57′

Емил Ценов е заменен от Октавио.

57′

Сидклей е заменен от Лясков.

52′

Активната игра на варненци се възнагради. В 52-ата минута равенството беше възстановано. Васил Панайотов центрира в наказателното поле, топката беше свалена на земя, където най-съобразителен се оказа Алекс Фернандес, който я прати в мрежата.

46′

Стражът на гостите Даниел Наумов беше принуден да се намеси, след като му беше отправен удар от дистанция.

45′

Втората част стартира.

45′

Стефан Велев отстъпва мястото си на Велислав Василев.

45′

Пачеко също е заменен. На неговото място ще играе Мишаел.

45′

Исмаил Иса отстъпва мястото си на Атанас Илиев.

45′
45′

Изключително интересното и динамично първо полувреме завърши при резултат 1:0 в полза на ФК ЦСКА 1948. Варненци също имаха своите шансове, което обещава интригуващи втори 45 минути.

43′

Отлична възможност пред Васил Панайотов да изравни. Варненци организираха атака по фланга, топката беше пратена пред наказателното поле на гостите, откъдето капитанът на Черно море отправи удар от втора позиция, но топката беше блокирана от защитник.

41′

Чочев опита удар от средна дистанция, но не затрудни Дюлгеров.

30′

Гостите отново използваха силното си оръжие - контраатаката. Ивайло Чочев прати топката зад защитата на домакините към Топузов, който изпревари Влатко Дробаров и излезе очи в очи срещу Дюлгеров, но ударът му по земя беше слаб и не затрудни вратаря.

28′

Капитанът на варненци Васил Панайотов отправи хубав удар по земя от дистанция, но топката мина встрани от вратата.

20′

Георги Русев открива резултата, след като получи пас от дистанция, овладя топката и преодоля вратаря на Черно море. Попадението беше проверено с ВАР и признато за редовно.

17′

Алекс Фернандес от Черно море опита удар от далечна дистанция, който беше блокиран и излезе в корнер.

8′

Нова опасност пред вратата на домакините, но вратарят Дюлгеров излезе и отрази топката преди да е станало твърде опасно.

5′

Гостите създадоха първата опасност. Ивайло Чочев свали топката в наказателното поле и последва изстрел, като кълбото облиза напречната греда.

1′

Двубоят на "Тича" стартира. Да си пожелаем качествен футбол, какъвто двата отбора са демонстрирали през сезона.

9. Атанас Илиев 14. Хелитон Джордж Тито Дос Сантос

Черно море посреща ФК ЦСКА 1948 в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Тича" стартира в 17:30 часа.

Столичани завършиха наравно 2:2 с Левски и продължават да са фаворит за третото място в класирането. ФК ЦСКА 1948 имаа аванс от пет точки пред "сините" и цели седем пред Черно море.

Тошко Янчев: Винаги една победа дава самочувствие

"Финалите са коренно различни мачове"

Европейското участие през следващият сезон също е гарантирано за момчетата на Тодор Янчев благодарение на това, че ще играят финал за Купата на България срещу Лудогорец.

Чрно море заема петата позиция, но все още е в борбата за Топ 4. Към момента "моряците" са на 2 точки от четвъртото място, което дава право на бараж за Европа, и на 7 от третото място, което би им осигурило директно участие в европейските турнири.

Живко Атанасов се завръща в групата на Черно море за мача с ФК ЦСКА 1948

Аут за натрупани жълти картони за втори пореден мач е Виктор Попов

Варненци стартираха със загуба плейофите, след като в предния кръг отстъпиха на ЦСКА като гост с 0:2. Иначе преди това варненци бяха в серия от 7 поредни мача, в които нямаха загуба.

След изтърпяно наказание в състава на Черно море се завръща централният бранител Живко Атанасов. Аут за натрупани жълти картони за втори пореден мач е Виктор Попов, както и капитанът на "моряците" Даниел Димов. Двубоят пропуска и Ангел Ангелов, който все още се възстановява от травма.