Отборът на Черно море постигна най-резултатната си победа от началото на сезон. Селекцията на Илиан Илиев демонстрира огромна нападателна мощ и се разправи с гостуващия Ботев (Враца) - 5:0. Всичко на "Тича" бе решено в първите 36 минути от съперничеството, когато четири попадения посетиха мрежата на Красимир Костов.

Отменен гол на Матс Курьор от ВАР само забави неизбежното, след което нещата си дойдоха на мястото с голови изпълнения на Панайотов, Курьор, Сердюк и Алварес. След паузата интензитетът на действия спадна, но и това не попречи на Сердюк да удвои головия си актив за този двубой. Триумфът спомогна на варненци да си върнат третото място в efbet Лига, измествайки Ботев (Пд).  Лошо чувство пък ще остави контузията на Васил Панайотов, който при фаул на Чавдар Ивайлов в края веднага трябваше да бъде откаран в болница.

Славия победи Арда с 1:0

Славия излъга Арда и даде сериозна заявка за Топ 6

Йон Бакеро вкара единственото попадение в срещата

За Ботев (Враца) пък остава горчивината от неприятния дебют на новия им треньор Ивайло Димитров. Тимът от Северозапада продължава с активната си борба за спасение. До края на редовния сезон остава само един кръг.

Снимка 569414

Битката на "Тича" изненадващо стартира на доста високо темпо. Двата тима решиха да "прескочат" частта с разузнаването и бързо се впуснаха в атаки. Идея по-интересно сякаш бе пред вратата на Ботев, където врачанската отбрана трябваше да се справя с няколко опасни топки пратени в наказателното поле. Веднъж Илия Миланов застана с тяло, за да блокира и опит за шут от средна дистанция на Васил Панайотов.

Селекцията на Илиан Илиев мислеше, че стига до откриващо попадение още с първия си точен изстрел към вражеската врата. Тогава голяма част от работата свърши Родриго Вилаела, който размина по фланга Валери Христов. Последва негово центриране, което намери отлично пласирания Матс Курьор, а за любимецът на варненската публика остана сладката част да отбележи с глава. Националът на Мартиника имаше кратка радост, тъй като в употреба влезе системата ВАР. Тя показа, че в изграждането на атаката №19 е играл с ръка и поради този повод реферът Димитров взе решение да отмени гола.

ЦСКА победи Берое с 1:0 в efbet Лига

ЦСКА сложи край на головата суша и удари Берое пред погледа на Стоичков и Ганчев

Жорди Кайседо донесе успеха с гол в 53-а минута

Съдбата все пак си знаеше работата и още в следващата атака след прекъсването Черно море заслужено поведе в мача, вече с редовно попадение. Капитанът Васил Панайотов получи топката малко пред дъгата, след което насочи много технично към левия ъгъл на Костов. Вратарят се протегна максимално, но само за да види как кълбото се отбива в страничната греда и влиза в мрежата.

Снимка 569411

Четвъртите в таблицата, до началото на двубоя, бързо решиха всичко с втори гол в 21-ата минута. Костов не реагира много добре при силен изстрел на Цветомир Панов. Отбитата от него топка срещна тялото на Ничев и нещата отиваха към автогол, ако в заветния миг Курьор не беше демонстрирал "глад" за вече редовно попадение и на празна врата чукна леко за 2:0.

Страхотната "моряшка" продукция скоро се беляза и под знака на класиката. В 26-ата минута Велислав Василев разсече отбраната на Ботев с подаване за Курьор. Нападателят веднага пусна успореден пас за връхлитащия Сердюк, който отблизо вкара за получилото се 3:0.

Снимка 569409

Ако не друго, Красимир Костов може би даде заявка за "Спасяването на кръга" в 34-ата минута. Нисичкият вратар блокира по страхотен начин удар с глава при центриране от корнер на Влатко Дробаров, оставяйки поне за малко резултата на "Тича" непроменен.

Ужасът за Ботев (Враца) нямаше край и в 36-ата минута гостите допуснаха четвърто попадение. След като отбеляза третия гол, Евгений Сердюк асистира за следващия такъв на испанеца Пабло Гарсия. Дефанзивният халф се възползва от пас в коридор и с левия крак прокара топката покрай стража на съперника.

ФК ЦСКА 1948 победи Локо (Пловдив) с 4:0 в efbet Лига

10 от Локо (Пд) издържаха само едно полувреме в Бистрица, "смърфовете" загубиха шансове за топ 6

Локомотив допусна 4 гола през втората част

Втората част започна с принудителна смяна в лагера на Черно море. Преди паузата при единоборство пострада Велислав Василев, което наложи рокадата на крилото с Мазир Сула. По същото време треньорът на гостите Ивайло Димитров осъществи тройна рокада.

Снимка 569407

От Ботев (Враца) явно показаха, че на паузата е имало разговор на висок тон в тяхната съблекалня. Гостите подобриха статистиката си от цялата първа част, като за минута и половина отправиха цели два удара по посока вратата на "моряците".

В 66-ата минута Иван Дюлгеров за първи път трябваше да блести със спасяване в мача. Националът на България беше запазил необходимата концентрация и се намеси удачно при шут отдалеч на резервата Чавдар Ивайлов.

Пирин - Левски 0:3 в мач oт efbet Лига

Уелтън шоу в Благоевград! Левски отчая Пирин и изпълни първата си цел под ръководството на Стоилов

"Сините" съкрушиха "орлетата" с познатото 3:0

Макар и срещата да протичаше повече от спокойно през второто полувреме, Черно море отново намери път към мрежата на опонента. Резервата Мазир Сула имаше ключова роля с перфектния си извеждащ пас за Сердюк. Украинският стрелец се измъкна от Бауренски и категорично завърши за второто си попадение през днешния ден.

Снимка 569405

До края единственото интересно за отразяване бяха дебютите с екипа на "зелено-белите" за новия алжирски стрелец Закария Беншаа и юношата на клуба Росен Стефанов. Лошо чувство пък ще остави контузията на Васил Панайотов, който при фаул на Чавдар Ивайлов веднага трябваше да бъде откаран в болница.

В последния кръг от редовния сезон, Черно море ще има тежка визита на възродения Левски. Ботев (Враца) пък ще търси точки от домакинството си на Славия.

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 3:0