Черно море дочака своя момент и заслужи минималния си успех над Берое с 1:0 на "Тича". Попадението на Леандро Андраде в 74-ата минута се оказа безценно за "моряците", които изместиха Славия и Ботев (Пд), за да се настанят на третото място във временното класиране. Селекцията на Илиан Илиев определено бе по-добрият тим в морската ни столица, като преднината им можеше да бъде факт още преди почивката, ала тогава Генадий Ганев сътвори няколко добри спасявания при удари на Сердюк и Димов.

Берое инкасира седмото си поражение през кампанията и още този кръг може да напусне Топ 6 на efbet Лига. За цял мач момчетата на Петър Колев не съумяха да отправят точен шут към варненската врата.

Снимка 555129

Берое не се впечатли от положителната серия на Черно море в шампионата и стигна до добра възможност на "Тича" още в 120-ата секунда. Даниел Генов центрира от корнер, а около дузпата се създаде меле, при което Реян Даскалов се размина с това да отправи голов изстрел в мрежата на Иван Дюлгеров.

Ботев (Враца) и Царско село направиха 0:0 в efbet Лига

Ботев (Враца) и Царско село откриха кръга с нулево реми

Битката на дъното не предложи много зрелище

Отговорът на домакините дойде в 10-ата минута, когато Даниел Димов реши да пробва отличен извеждащ пас за Сердюк. Стражът на Берое обаче внимаваше в ситуацията и излезе навреме, за да пресече устрема на украинския стрелец.

Определено хитрите пасове зад гърба на беройската отбрана даваха ефект и в 14-ата минута от такова се възползва испанецът Пабло Гарсия. Легионерът изпревари всички свои конкуренти, но копването му над легналия Ганев завърши с неуспех. След това опасността пред вратата на гостите продължи, но при едно разбъркване Васил Панайотов не намери пролука измежду купа от играчи, за да насочи кълбото в непокрития десен ъгъл.

Снимка 555133

Черно море можеше да съжалява, че не води на "Тича" с настъпването на 28-ата минута. Леандро Андраде свърши повечето работа, след като показа необходимата скоростна техника по фланга. Акцията му продължи с перфектно центриране за нападателя Сердюк, който шутира директно от въздуха с левия крак. Силният му изстрел обаче бе спасен по фантастичен начин от Генадий Ганев.

Още едно спасяване от Генадий Ганев беше регистрирано в 30-ата минута. Даниел Димов връхлетя върху топката, центрирана от корнер. Капитанът на Черно море надскочи Камбуров и насочи силно под гредата. Чуждестранният страж на Берое отново бе на висота и с една ръка изби ъглов удар.

Черно море - Берое 1:0 (Развой на срещата по минути)

Андраде отбеляза единствения гол в мача

До паузата Черно море владееше повече топката, но не стигна до повече интересни положения пред вратата на старозагорци.

Снимка 555136

На полувремето Петър Колев осъществи две промени. Изненадващо на върха на атаката заигра Омар Камара за сметка на Мартин Камбуров, докато неубедителният Даскалов отстъпи мястото си на Симеон Мечев.

Именно появилите се в игра можеха да сътворят разликата между двата тима в 49-ата. Мечев изпълни заучено положение при фаул, след което Омар Камара остана на сантиметри от това да отклони кълбото пред погледа на пресеклия го вратар Дюлгеров.

За жалост, нещо по-интересно на "Тича" се случи едва в 62-ата минута. Джонатан Перейра искаше да засече центриране, отправено към далечната греда на Дюлгеров. С риск от контузия обаче, Цветомир Панов протегна крак в решителния миг и така не позволи заралии да имат голово положение на своя актив.

Снимка 555138

Секунди, след като бразилецът беше в епицентъра на събитията, съдбата даде втори шанс за гол на бившия бранител на Ботев (Пд). Цялата атака бе изработена от бековете на Берое, като Василев хитро промени фланга на действие към непокрития Джонатан. №43 стреля без излишна подготовка, но единствено покрай дясната греда на "моряците".

В крайна сметка, описаната по-рано ситуация с Цветомир Панов се оказа тежка и получената травма не му позволи да продължи участието си в двубоя. Така на негово място се появи младежкият национал Мартин Дичев.

Статуквото в морската ни столица най-сетне бе "разбито" в 74-ата минута. Черно море заслужено поведе след гол на Леандро Андраде. Всичко започна от младока Велислав Василев, който благодарение на своята техника загърби Василев и продължи към Виктор Попов. Фланговият защитник демонстрира отличен поглед и видя непокрития на дузпата Андраде. Португалецът не чакаше втора покана и със силен удар под напречната греда зарадва трибуните на "Тича"!

До края Черно море демонстрира, че е научил своя урок и този път умело удържа преднината си, за да се поздрави с важен домакински успех.

Снимка 555137

В следващия кръг на Черно море предстои тежка битка с директен съперник за Топ 6 - Локомотив (Пд). Берое приема у дома Славия.

Славия и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0