Ботев (Враца) допусна загуба с 0:2 от Черно море на стадион "Христо Ботев" в двубой от 27-ия кръг в efbet Лига навръх 102-годишнината от създаването си. Двете попадения бяха реализирани през втората част, дело на Атанас Илиев (75') и Алекс Фернандес (84"). Така врачани остават на 11-та позиция с 24 точки, докато варненци се изкачиха на четвъртoто място с 48 пункта.

Гостите от началото на двубоя установиха траен контрол върху притежанието на топката и дори имаха шанс да открият резултата. Нападателят Исмаил Иса бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му се оказа неточен.

Снимка 615244

Източник: startphoto.bg

"Моряците" пропуснаха най-доброто си положение през първото полувреме в 32-та минута. Десният краен бранител Виктор Попов отправи изключително мощен снаряд, който профуча покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Красимир Костов.

Последва импулс в играта на Черно море. Тимът от Варна организира една от опасните си атаки и за малко да поведе в мача. Алекс Фернандес получи подаване от Едгар Франко и без да се колебае нанесе силен удар, принуждавайки стражът Костов да прави спасяване. До края на полувремето не се стигна до нищо по-интересно.

Снимка 615243

Снажният таран Атанас Илиев имаше великолепна възможност да се разпише в 69-та минута, след като пое топката в наказателното поле, където стреля моментално, ала Красимир Костов изпъкна с добра намеса.

Непосредствено след това българският национал отбеляза. При центриране към Исмаил Иса, халфът на врачани Антонио Георгиев закъсня да покрие персоналния си съперник и така кълбото се удари в ръката на полузащитника. Реферът Георги Кабаков не се поколеба и отсъди дузпа в полза на Черно море. Oт бялата точка пък таранът не сгреши.

Снимка 615246

Полуфиналистът за Купата на България окончателно реши мача в края на срещата благодарение на Алекс Фернандес. Атакуващият плеймейкър се възползва от грешка в защитата на Ботев (Враца) и с помощта на рикошет удвои аванса на своите съотборници.

Дълбоко в добавеното време нападателят Исмаил Иса чрез техничен удар не можа да направи успеха на Черно море класически, тъй като топката се удари в напречната греда.

Ботев (Враца) - Черно море 0:2 (Развой на срещата по минути)