Ботев (Враца) победи Локомотив (София) с 3:1 в контрола.

Срещата се игра пред около 1000 зрители на стадион „Христо Ботев” във Враца. Два гола за победата на врачанлии вкара капитанът Венцислав Иванов, а един добави защитникът Мартин Димов. За гостите се разписа Мартин Димитров.

Врачани започнаха настъпателно и ще в 10-та минута можеха да открият. Силна атака на ботевци доведе до меле през вратата на „Локо” и след 2 последователни шута топката се отби от напречната греда. В 17-та минута домакините създадоха втора голяма опасност. Вратарят на гостите отби лошо центриране от фаул на Петков и кълбото попадна у Мартин Димов, който със задна ножица вкара за 1:0. „Локо” отговори с атака през центъра на Николай Велков, който бе блокиран от защитник. Последваха две опасности за врачани. В основата им бе капитанът Венци Иванов, чиито удари с глава и с крак бяха спасени от вратаря Емил Петров. Минута преди края на първото полувреме гостите изравниха. Центриране от корнер бе засечено от Димитър Георгиев с глава, който от упор простреля Иванов за 1:1.

Ботев отговори подобаващо в първата минута на втората част. Венци Ивановспечели единоборство в наказателното поле и пусна топката в долния десен ъгъл за 2:1. Ботевци атакуваха неспирно и отправиха няколко удара, които бяха спасени от вратаря Петров. Започнаха смените, като темпото спадна значително. Въпреки всичко врачани бяха по-активни. Капитанът Венци Иванов направи 3:1 след отлично центриране от корнер на резервата Илиев. Дефанзивният халф врътна топката направо във вратата, където капитанът само се подложи на пътя и за да влезе в мрежата.

В последната минута Локо можеше да намали. Три последователни шута бяха отразени от вратаря Иванов и защитник, а един път топката срещна гредата.