Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: 127

Жълт картон за Даниел Моралес, който искаше нарушение срещу Фасе, но изрази по-бързо исканията си и бе санкциониран.

80′

Мезу стреля над вратата, за да запази нулевото реми в мача до момента

74′

Опасност пред домакините! Бабунски пусна извеждащо подаване към Красимир Тодоров, който излезе очи в очи с вратаря, опита се да го преодолее, но Георгиев успя да открадне топката от краката му.

73′

Стеванович бе заменен от Петър Атанасов.

60′

Грешка в защитата на домакините, която изпусна Шопов и Стеванович, но Красимир Костов излезе и улови топката.

59′

Касини бе заменен от Красимир Тодоров.

59′

Бакалов бе заменен от Мезу.

59′

Претенции на домакините за дузпа! След центриране от корнер в наказателното поле на Царско село, Дориан Бабунски стреля с глава, след което имаше претенции, че играч на гостите е играл с ръка, но съдията прецени, че няма дузпа. ВАР потвърди решението на Чинков.

58′

Комичен момент в мача. Съдията Волен Чинков си изпусна картоните, в опит да покаже жълт на Касини. Ненов се пошегува и показа наказателния картон на съотборника си. Реферът прие това с усмивка и все пак използва резервните си картони, за да санкционира официално провинилия се Касини.

50′

Диего Фераресо центрира отдясно към Дориан Бабунски, но вложи малко повече сила и нападателят не успя да овладее добре от изгодна позиция на няколко метра пред вратата. Нападателят изглеждаше повече от недоволен от паса на съотборника си.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′

Лъчезар Балтанов стреля встрани с глава.

32′

Лукас Диас напредна и отправи хубав удар от дъгата пред наказателното поле, получи се рикошет, а вратарят Костов не помръдна, но топката мина встрани.

28′

Ботев създаде първата сериозна опасност в мача. Виктор Василев пусна успореден на голлинията пас към Бабунски, който не успя да засече от няколко метра, а топката мина и покрай Касини, но така и не се стигне до удар.

24′

Димо Бакалов получи жълт картон след нарушение срещу Касини.

16′

Гостите владеят инициативата към момента. Притежанието на топката е 64% на 36% в тяхна полза

11′

Бауренски и Димо Бакалов влязоха в спор след борба между двамата за топката, но реферът Волен Чинков бързо укроти страстите на терена.

8′

Добра атака на гостите. Стеванович овладя центриране на Попадийн в наказателното поле, намери Димо Бакалов, който му върна и нападателят стреля, но топката прелетя над вратата.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Минута мълчание в памет на жертвите от двете трагедии, разтърсили България в последните дни - тази от старческия дом в с. Рояк и от скоросния път "Струма".

1′

28 Красимир Тодоров 9 Милчо Ангелов

Ботев (Враца) приема Царско село в първи мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Мачът във Враца започва в 12:15 часа. Преди този мач, "царете" са последни в класирането с едва 10 точки, докато врачани са с една позиция по-нагоре с 12 пункта.

Дориан Бабунски избира чужбина пред родния елит

Няма реални оферти за Бабунски

Домакините в миналия кръг направиха 0:0 срещу Левски в София, докато "царете" записаха поражение с 2:5 от Славия.

Треньорът на Ботев Даниел Моралес няма да прави големи промени в състава, стигнал до точка на "Герена".

Наставникът няма проблеми с наказани и контузени състезатели и ще разчита на оптимален състав. В същото време колегата му Любослав Пенев отново няма да може да разчита на сърбина Милан Йокич, който изтърпява наказание от три двубоя заради сбиване с Родриго Енрике от Черно море при равенството 1:1 на "Тича".

Двата тима са изиграли шест мача помежду си на ниво елит, като са си разменили по 3 победи.