Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители:

Ботев (Враца) и Царско село завършиха наравно 0:0

Ботев (Враца) и Царско село не успяха да определят кой ще остане в елита и ще треперят до последно

Седрик Каломбо получава жълт картон.

90′

Три минути добавено време.

86′

Георги Кабаков се консултира с ВАР и прецени, че няма повод да бъде давана дузпа за врачани.

85′

Чавдар Ивайлов пада на тревата в наказателното поле след съприкосновение с Пиер Зебли. Ситуацията се преглежда.

83′

Юсуфа Яфа заменя Николай Николаев.

80′

Чавдар Ивайлов отправи отличен изстрел от пряк свободен удар. Хадим Ндиае обаче бе на мястото си и спаси.

78′

Стефан Гаврилов излиза, Теодор Георгиев влиза на негово място.

75′

Антонио Георгиев получава жълт картон.

72′

Стефан Гаврилов шутира от далечно разстояние. Топката минава над напречната греда.

65′

Давиде Масела влиза на мястото на Валентино Пулиезе

62′

Виктор Василев заменя Красимир Тодоров.

61′

Реди Каса центрира остро в наказателното поле от пряк свободен удар. Защата на Ботев обаче изчисти.

59′

Айуб Батас заменя Венцислав Христов.

47′

Браян Переа видя включващия се на скорост Юлиан Ненов, който отправи изстрел от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

44′

Малшанс! Центриране отдясно стигна до непокрития в наказателното поле на домакините Седрик Каломбо, който отигра с глава, но прати топката на сантиметри от лявата греда.

36′

Венцислав Христов също пробва късмета си с изстрел от далечно разстояние, но много неточно.

27′

Юлиан Ненов шутира, но топката отиде право в ръцете на Кадим Ндиайе.

24′

Пиер Зебли също е оцветен в жълто.

21′

Мартинс проби в наказателното поле, но Чавдар Ивайлов успя да го неутрализира.

17′

Диего Фераресо получава жълт картон.

14′

Алесандро Копола се ориентира отлично в ситуацията и успя блокира извеждащо подаване към Браян Переа.

7′

Първи удар и за гостите. Лукас Мартинс се възползва от пространството пред себе си и отправи изстрел от далечно разстояние. Топката обаче минава високо над вратата.

6′

Врачани видимо влизат по-настървено в срещата. Този път атака отляво завърши с опит за пас към Переа, но защитата на Царско село се справя със ситуацията.

2′

Брайън Переа опита да изведе Юлиян Ненов на стрелкова позиция, но Хадим Ндиае предвиди какво ще се случи и пресече паса.

1′

11 Виктор Василев 20 Фелипе Ронкети

Ботев (Враца) посреща Царско село в сблъсък от предпоследния пети кръг в плейофа за оставане в efbet Лига. Мачът е ключов в битката за оцеляване и победителят ще си гарантира минимум участие на бараж. Затова мачът е със заряд на финал и се очаква да бъде изключително вълнуващ.

Два отбора от efbet Лига имат интерес към Венцислав Христов

33-годишният футболист прави изключително силна пролет с Царско село

Любопитното е, че за пръв път в историята на българския елитен футбол двама италиански треньори застават един срещу друг. Дженаро Йецо е начело на врачани, а Стефано Макопи - на столичани.

Ботев вече загуби шансове за директно спасение, тъй като изостава на 6 точки от Локомотив (София), но е с по-лоши показатели в преките двубои. Врачани обаче все още имат шанс да оцелеят, ако се доберат до баража за оставане и след това успеят да го спечелят. Победа днес на практика ще гарантира на тима участие в този бараж, тъй като той ще дръпне с 3 точки пред "Царете" и ще е с по-добри показатели в преките двубои.

От Ботев (Враца) канят ученици да ги подкрепят срещу Царско село

Ето призивът им

Това пък означава, че мачът на практика е на живот и смърт за Царско село. Загуба днес ще означава сбогуване с елита. Равенството ще запази някакви шансове за бараж, но интересното е, че при победа отборът има шанс да продължи да мечтае дори за директно спасение, стига в другия мач Локомотив (София) да загуби от Пирин.

Добрата новина за треньорите е, че нямат наказани или контузени играчи и ще могат да разчитат на най-доброто, с което разполагат.

Главен съдия на интригуващия сблъсък е Георги Кабаков.

Локомотив (София) - Пирин 1:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 20:00 часа